..ääniä; ja olen kalpeana asunnossani. "Koska kirjoittajan on aina vapaudellaan ja hengellään täytynyt maksaa oikeudestaan olla massoille käsittämätön."
Olen alkanut viettää yöt pururadan lähellä pusikossa, sillä onhan tunnettua että "ne" tulevat hakemaan uhrinsa aina öisin.
Nytkin lukevat mitä typeryyksiä tänne oikein kirjoittelen. Mutta minä olen ovelampi kuin te! Huijaan vielä kaikkia! Muutun marsuksi.
En usko teidän jeesuksiinnne ja järkiinne. Uskon rapusta kantautuviin ääniin; ne puhuvat selkeämpää kieltä kuin "te". Ne puhuvat pelon kielellä.
Pelko antaa selkeyden, ei järki.
Usein kun tulee "hulluskohtaus", niin yritäpä hillitä sitä järjellä! Ei onnistu! Sen sanon! Se todistaa minulle että järki ei ole oleellinen juttu. Järki on niinkuin ampuisi hernepyssyllä mastodonttia. Ei se sitä pysäytä.
Todella järkevä henkilö, eli varsinaisesti järkevä, uskoo hirviöihinsä; ja juttelee niiden kanssa; ja ruokkii hirviöitä.
Rapusta kuuluu outoja..
5
663
Vastaukset
- sillä tavalla
Kuulostaa järkevältä.Kyllä nää oot sitte viksu immeinen..
Mites tämä liittyy ateismiin?
- ateisti
Jos se vaikka on harhainen ateisti. Ei ne mielensairaudet ole poisluettu meiltäkään.
- Kalki_Avatar
Ja tuli näpeille, ai!
Olin niin innoissani kun tein tuon alustuksen, että anteeksi vain, muistanut painottaa asiaa, jota olen AINA näissä ateismipalstan jutuissani yrittänyt painottaa; että uskovaisuus vai ateismi. Käytin tuossa muotoa "jeesus ja järki".
Kyllähän mielenterveyden ongelmiakin omaava henkilö voi miettiä näitä uskonkysymyksiä. Vai eikö muka voi? Ja varsinkin kun mulla on näitä juttuja niin tiheään, ja lähes koko ajan.
JUMALA JA JÄRKI KUULUU KAIKILLE TÄÄLLÄ SUOMESSA! MYÖS MIELENTERVEYSONGELMAISILLE! - Juutas Pappi Perkele
Kalki_Avatar kirjoitti:
Ja tuli näpeille, ai!
Olin niin innoissani kun tein tuon alustuksen, että anteeksi vain, muistanut painottaa asiaa, jota olen AINA näissä ateismipalstan jutuissani yrittänyt painottaa; että uskovaisuus vai ateismi. Käytin tuossa muotoa "jeesus ja järki".
Kyllähän mielenterveyden ongelmiakin omaava henkilö voi miettiä näitä uskonkysymyksiä. Vai eikö muka voi? Ja varsinkin kun mulla on näitä juttuja niin tiheään, ja lähes koko ajan.
JUMALA JA JÄRKI KUULUU KAIKILLE TÄÄLLÄ SUOMESSA! MYÖS MIELENTERVEYSONGELMAISILLE!Niin, Sanassakin sanotaan että joku maa on otollisempi Herran siemenelle kuin jokin toinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p555685Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "742834Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella192058No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401905Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1611819- 181781
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5153881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191161Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy821145Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah66965