..ääniä; ja olen kalpeana asunnossani. "Koska kirjoittajan on aina vapaudellaan ja hengellään täytynyt maksaa oikeudestaan olla massoille käsittämätön."
Olen alkanut viettää yöt pururadan lähellä pusikossa, sillä onhan tunnettua että "ne" tulevat hakemaan uhrinsa aina öisin.
Nytkin lukevat mitä typeryyksiä tänne oikein kirjoittelen. Mutta minä olen ovelampi kuin te! Huijaan vielä kaikkia! Muutun marsuksi.
En usko teidän jeesuksiinnne ja järkiinne. Uskon rapusta kantautuviin ääniin; ne puhuvat selkeämpää kieltä kuin "te". Ne puhuvat pelon kielellä.
Pelko antaa selkeyden, ei järki.
Usein kun tulee "hulluskohtaus", niin yritäpä hillitä sitä järjellä! Ei onnistu! Sen sanon! Se todistaa minulle että järki ei ole oleellinen juttu. Järki on niinkuin ampuisi hernepyssyllä mastodonttia. Ei se sitä pysäytä.
Todella järkevä henkilö, eli varsinaisesti järkevä, uskoo hirviöihinsä; ja juttelee niiden kanssa; ja ruokkii hirviöitä.
Rapusta kuuluu outoja..
5
658
Vastaukset
- sillä tavalla
Kuulostaa järkevältä.Kyllä nää oot sitte viksu immeinen..
Mites tämä liittyy ateismiin?
- ateisti
Jos se vaikka on harhainen ateisti. Ei ne mielensairaudet ole poisluettu meiltäkään.
- Kalki_Avatar
Ja tuli näpeille, ai!
Olin niin innoissani kun tein tuon alustuksen, että anteeksi vain, muistanut painottaa asiaa, jota olen AINA näissä ateismipalstan jutuissani yrittänyt painottaa; että uskovaisuus vai ateismi. Käytin tuossa muotoa "jeesus ja järki".
Kyllähän mielenterveyden ongelmiakin omaava henkilö voi miettiä näitä uskonkysymyksiä. Vai eikö muka voi? Ja varsinkin kun mulla on näitä juttuja niin tiheään, ja lähes koko ajan.
JUMALA JA JÄRKI KUULUU KAIKILLE TÄÄLLÄ SUOMESSA! MYÖS MIELENTERVEYSONGELMAISILLE! - Juutas Pappi Perkele
Kalki_Avatar kirjoitti:
Ja tuli näpeille, ai!
Olin niin innoissani kun tein tuon alustuksen, että anteeksi vain, muistanut painottaa asiaa, jota olen AINA näissä ateismipalstan jutuissani yrittänyt painottaa; että uskovaisuus vai ateismi. Käytin tuossa muotoa "jeesus ja järki".
Kyllähän mielenterveyden ongelmiakin omaava henkilö voi miettiä näitä uskonkysymyksiä. Vai eikö muka voi? Ja varsinkin kun mulla on näitä juttuja niin tiheään, ja lähes koko ajan.
JUMALA JA JÄRKI KUULUU KAIKILLE TÄÄLLÄ SUOMESSA! MYÖS MIELENTERVEYSONGELMAISILLE!Niin, Sanassakin sanotaan että joku maa on otollisempi Herran siemenelle kuin jokin toinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1056923Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4835055Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1323029Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2132571Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t182226Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m381237En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su721153Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu61117Luuletko, että löydetään vielä
Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta531070- 1071064