Onko piparin tuoksu enää se Joulun juttu?

Itse en ole ollenkaan huomannut piparin tuoksua
missään.Piparia ei enää myöskään tyrkytetä missään.
Vaikka Joulu on lähellä.
8132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Rahan lemu peittää alleen kaiken.

Äänestä

Sodan aikaan lomille lähtevälle sanottiin, että tuo tullessasi piparin hajua vaikka kynnen alla.

Äänestä

Osta taikina, leivo. Siinä se😛😤

Äänestä

Ei ole piparia saatu, eikä tarjottu pitkään aikaan. Eikä enään tee mielikään. Vanhat piparit suorastaan ahdistaa.

Äänestä
  • Pipari tuoreena, kukaan terve mies halua vanhaa ja kuivunutta piparia.

    Äänestä

Äsken valitettiin kun lapsi söi mainoksessa piparia. Yrittäkää päättää haluatteko piparia vai ette.

Äänestä

Mulle tulee mieleen erityisesti yksi pipari jota nuolin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Itse en ole ollenkaan huomannut piparin tuoksua
missään.Piparia ei enää myöskään tyrkytetä missään.
Vaikka Joulu on lähellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu