naamassa, tarkemmin otsassa muutama tuollanen suora,pitkä viiva.mitä ihmettä...näkyvät aivan selvästi.ymmärtäsin jos olisin kymmenen vuotta vanhempi.eli voiko noita jotenkin hoitaa, tosi oudoilta näyttävät.ihon hoitoon en käytä mitään muuta kuin tietysti suihkussa käydessä.ja mies puolinen olen siis.
ryppyjä 15v :/
koooo
2547
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onko sinulla kuiva iho? Ihohan nimittäin ryppyyntyy nopeammin sellaisilla joilla on kuiva naama, jos on luonnostaan rasvainen iho niin niitä ryppyjä tulee sitten vanhempana paljon vähemmän.
Että ihan vastaisuudessa kannattaa rasvata naama aina pesun jälkeen niin se voi vähän ennaltaehkäistä tai hidastaa niiden ryppyjen tuloa..
Kaikilla ihmisillä tulee otsaan kurttuja kun nostaa kulmia ylöspäin. Joillain ne kurtut vaan näkyvät vaikkei erityisemmin nostakkaan kulmia.