Nsiset ymmärtävät minua kun sairastan skitsofreniaa toisinkuin miehet ei
Naiset on paljon suvaitsevaisempia luin miehet
Anonyymi-ap
9108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Naiset välittää minusta mutta miehet ei. Miehet nimittelevät minusta ja hulluksi ja sanovat aina että minä kuulun hullujen huoneelle
Teitä varten on olemassa Vasemmistoliitto ja Vihreät.
Luotan naisiin en miehiin. He ovat kuunnelleet minua mutta miehet ei
Yhden naisen kanssa olen jutellut aina kun nään. Ei syrjinyt minua vaikka kerroin sairaudestani. En tiedä mutta minusta tuntuu että hän on ihastunut minuun olin oman itseni kun juttelin
Naiset ovat ne jolle on helppo jutella kun he ymmärtävät minua. Miehiltä saanu aina haukut niskaan
naiset ottaa semmoisen helpomman jännämiehen aina tai hullun, hyväksi käytettäväksi kuitenkin.
Mitä enemmän joillain on tietoa esim. psyykkisistä sairauksista, sen paremmin he suvaitsevat ja ymmärtävät myös vaikkapa skitsofreenikkoja.
Tietämättömyys ja eräänlainen pelkokin tuntematonta asiaa kohtaan vaikuttaa siihen, miten toisia kohdellaan ja kohdataan.
Se pelkokin tulee siitä ihmisestä itsestään, jota pelottaa, hän on epävarma itsestään, miten osaisi kohdata esim. sairaan ihmisen. Miten hänelle puhuisi, millainen hän on, jne.
Outo ja vieras asia, ihminen, kuinka kohdata sellainen. Epävarmuus, osaanko, pystynkö.
Mikään sairaus ei vie ihmisarvoa pois keneltäkään.
Jotkut Naiset ihastuu minuun helpommin koska en esitä mitään vaan ole oma itseni mutta en koskaan uskalla kysyä treffeille enkä alunperin hakenutkaan seuraa mutta silti ihastuvat. Miehet luulevat että skitsofreenikko on vaarallinen terroristi vaikka olen todellisuudessa vaaraksi itselleni
Naisista haluan kavereita koska en kohtelevat minua paremmin kuin miehet ja ovat luotettavampia en luota miehiin