Mitä tarkoittaa "uhkea nainen"?

Mr Mr

Olen moniNAISIA kertoja lukaissut erilaisia treffi- ja kirjeenvaihtoilmoituspalstoja ja siellä on määritelmä "olen uhkea nainen". Mitä se siis tarkoittaa? Omasta mielestäni se tarkoittaa rintavaa naista, jolla on vähän joka paikassa ylimääräistä ja leveyttä, muttei ole kuitenkaan älyttömän lihava, ehkäpä siis pientä pyöreyttä.

Mitä se teidän mielestä tarkoittaa "olla uhkea nainen"?

5

4245

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uhkean

      naisen kuuluis olla vaan rintava..ei muuten pyöreä.Siis sanasta uhkea mulle tulee mieleen rintava nainen.

      • tolla asialla on!

        Ota itse selvää! Mitä tahansa shittiä varmaan joissain f*king deiteissä voidaan puhua.Hitsin mitäänsanomaton ja tylsä aihe tuo! Ha ha...Mitä nyt se "uhkea" oikein voiskaan sit tarkoittaa!?!

        Jos joku peelo on jotain esimerkiksi läski-keskustelua tästä halunnu saada aikaan, niin juoskoon jokeen.Sen voi omin silmin todeta, mikä on uhkea ja mikä ei ole.:/

        Että peace uhkeille ja vähemmän sellaisille.:)

        Huoh.Ikäänkuin maailmassa ei olis muuta sanottavaa.:(


    • siitä tulee

      mieleen. Eihän se mitään haittaa olla iso tyttö, mutta "uhkea"-sanalla on turha tavoitella muuta kuin mielikuvaa (m)uhkeasta eli lihavasta.

      • sellainen.

        Naispuolinen ystäväni on mielestäni uhkea, näin naisnäkökulmasta.
        Hänen kohdallaan se tarkoittaa vaatekokoa 44 tai XL mutta hänellä ei ole esim. kaksoisleukaa ja vyötärö näkyy selvästi koska hän on X-kirjaimen muotoinen.

        Jalat ovat vankat, samoin käsivarret ja löysää ei missään vaikka hän on 50v. Ilmeisesti fyysisen työn tekijöistä helposti muovautuu tuollaisia, hänkin alunperin maaseudulta Virosta, jossa ei todellakaan tunnettu neuvostoaikana työkoneita vaan työt tehtiin ihmisvoimin.

        Nyt kun hän on asunut Hesassa jo yli 10 v ja olenmme käyneet ravintoloissa, ovat miesten katseet ensin hänessä, ei minussa. Ystäväni osaa pukeutua siihen malliin että uhkeus näyttää hyvältä! Ja kun saatoille pyydetään, on hänellä saattajia, minulla ei. Joten ei se hoikkuus ja nuorempi ikäni ole mikään tae menestykselle lemmenasioissa.


    • frog2

      ..uhkean juuri kuten sinäkin, eli hieman ylimääräistä ehkä mutta osaa korostaa naiseuttaan ja parhaita puoliaan pukeutumisellaan..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      2470
    2. Näetkö feminismin uhkana

      Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?
      Ikävä
      196
      1157
    3. Tykkäätkö halaamisesta?

      Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo
      Maailman menoa
      113
      1071
    4. Hinduilu on suurta eksytystä

      tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa
      Hindulaisuus
      389
      930
    5. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      296
      888
    6. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      66
      858
    7. Kyllä me vaan

      Tykätään toisistamme ❤️ siinä ei ole mitään väärää kenellekään
      Ikävä
      53
      841
    8. Miksi kaivata miestä

      jolla ei edes muna toimi?
      Ikävä
      89
      837
    9. Oot nainen kaunis

      muista hymyillä jatkossakin.
      Ikävä
      46
      829
    10. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      51
      743
    Aihe