ajattelin lopettaa pillerien syönnin nyt kun jätkäni lähti armeijaan. mielestäni on turha kuluttaa rahaa niihin vain muutaman viikonlopun vuoksi.
nyt kuitenkin mietin voinko lopettaa yhtäkkiä vain vuodeksi ja aloittaa taas uudestaan vuoden päästä?
onko kokemuksia?
nyt kuitenkin mietin voinko lopettaa yhtäkkiä vain vuodeksi ja aloittaa taas uudestaan vuoden päästä?
onko kokemuksia?
Vastaukset 7
Vanhimmat
ei kannata.. se voi aiheuttaa orgasmi häiriön!
:S
Kannattaa ottaa yhteyttä oman paikkakunnan ehkäisyneuvolaan... sieltä saat luotettavamman vastauksen...
en ole koskaan kuullutkaan... miten se voi syntyä?
Ei siitä mitään haittaa ole.
Nappaat pillereitä vaan silloin kun tuntuu et voisit vaikka harrastaa seksuaalista toimintaa!
Totuus kuitenkin on et pillereiden syönnistä paussin pitäminen ja uudelleen aloittaminen rasittaa elimistöä paljon enemmän kuin jatkuva pillereiden syönti. Kyllä, rakastelun hinnaksi tulee aika paljon jos sen sillä lailla haluaa laskea mut kannattaisi miettiä myös kehon kannalta asioita!
Ei kannata lopettaa, joskyse olis vain armeijna (max vuosi?) kestävästä tauosta. Elimistölle parempi jos popsii yhteen putkeen, kuin että pitäis pieniä taukoja silloin tällöin.
siis tarkoitin että olisin vuoden täysin ilman e-pillereitä. en sitä että popsisin niitä silloin tällöin. mutta nyt on alkanut epäilyttämään. pitäisikö syödä vuosi vai lopettaa vuodeksi...?