Mietin vaan...

Anonyymi-ap

Eikö miehet osaa puhua? Omassa parisuhteessani väkivaltaa kokeneena ihmettelen. Miksi hän lyö? Miksei hän hae avioeroa jos otan häntä päähän? Eikö hän osaa sanoa: meidän olisi parempi erota? Onko hänellä toinen, mutta hän haluaa ehdottomasti pitää kaksi vaimoa? Itse olen ollut tarmoton ja arjen askareissa kiinni. Välillä mietin, ettei ole ollut aikaa erota. Siis Eikö hän osaa puhua?

3

244

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kurjaa.
      Ilman rakkautta ei ole avioliittoa tai parisuhdetta. Väkivalta, sekä henkinen että fyysinen on täysin väärin.
      Kun rakkaus loppuu, niin saattaa tulla tuollaista tilalle. Jotenkin minusta tuntuu että hän rakastaa sinua mutta väkivaltainen käytös saattaa olla vastaus kun muuta ei osata. Selvittäkää välinne ja itkekää itkunne ja yrittäkää nauttia loppu elämästä. Yhdessä tai erikseen. Mutta nykyinen täytyy loppua.

    • Anonyymi00002

      Minulla on toki virheeni. Olen ollut välinpitämätön hänen suhteensa. En ollut rakastunut häneen mennessäni naimisiin. Mutta ainakin olen antanut hänelle mahdollisuudet. Mutta hän on henkisellä tasolla erityisesti osoittanut vaan ettei välitä... Niin..Ehkä...Olen niin voimaton.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      74
      3170
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      35
      2011
    3. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      145
      1717
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      287
      1280
    5. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      30
      1185
    6. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      91
      1150
    7. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1064
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1060
    9. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      98
      1053
    10. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      25
      974
    Aihe