Kuinka monta kertaa päivässä sitä on normaalia harrastaa?
Itsetyydytys
27
644
Vastaukset
- Anonyymi00001
Max 1
- Anonyymi00002
Mä kyllä yleensä 2, joskus 3.
- Anonyymi00003
Kuuluisko tää pikemminkin seksi palstalle kuin terveys palstalle?
- Anonyymi00005
Mutta jos kysyjä on alaikäinen, niin kuuluu tänne.
Alkuperäiseen kysymykseen voisi vastata, että kerran päivässä on ihan yleistä ja jopa tarpeellista vaihtaa siemenneste tuoreeseen. Asiasta on ihan tutkimustietoa, lastien säännöllinen tyhjentäminen vähentää eturauhassyövän mahdollisuutta. Itse ikämiehenä tyhjennän kassit keskimäärin viidesti viikossa, joskus kahdesti päivässä. - Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Mutta jos kysyjä on alaikäinen, niin kuuluu tänne.
Alkuperäiseen kysymykseen voisi vastata, että kerran päivässä on ihan yleistä ja jopa tarpeellista vaihtaa siemenneste tuoreeseen. Asiasta on ihan tutkimustietoa, lastien säännöllinen tyhjentäminen vähentää eturauhassyövän mahdollisuutta. Itse ikämiehenä tyhjennän kassit keskimäärin viidesti viikossa, joskus kahdesti päivässä.Olen 35, kohta 36.
- Anonyymi00007
Itsetyydytys joka päivä on täysin normaalia, kunhan se ei häiritse arkea, ihossa ei ole haavaumia ja se tuntuu itsestä hyvältä eikä pakonomaiselta. Se on keino purkaa seksuaalista jännitystä, stressiä ja tutustua omaan kehoon, ja sitä voi tehdä kuinka usein haluaa, vaikka useita kertoja päivässä. Jos se alkaa haitata elämää tai tuntuu pakottavalta, kannattaa keskustella ammattilaisen kanssa, ja ihon ärsyttyessä kannattaa pitää taukoa ja hoitaa ihoa.
- Anonyymi00008
2 voi saada eturauhasen herkäks
- Anonyymi00009
Joku tuolla edellä kirjoitti että "max1".
Se oli kai joku puolijehovalainen lahkolainen.
On sairasta rajoittaa masturbointimäärät
yhteen vuorokaudessa. Ei kukaan - ellei ole
sairas sadisti - voi rajoittaa yhdenkään ihmisen
itsetyydytyksen vrk-määrää. Varsinkin nuorena
määrä voi olla 5-12 kert/vrk ja se on ihan ok.
Itsetyydytys on terveellistä ja se antaa
tärkeää tyydytystä ja mielenrauhaa - jopa
normaalia syvemmän ja virkistävämmän unen.
terveisin
onnellinen kokemusasiantuntija- Anonyymi00010
Miten sä 12 kertaa kerkeet masturboida jos sä käyt töissä ja etkä töissä itsetyydytä. Kuka jaksaa työpäivän jälkeen masturboida edes 5 kertaa päivässä
- Anonyymi00011
En lahkolainen vaan totesin et liika on liikaa
- Anonyymi00012
Mikään pakko ei ole edes yhtä kertaa joka päivä runkkailla. Kyllä sen tuntee, kun on tarve, siinä aika hyvä ohjenuora. Toisaalta välillä tulee tilanteita, ettei se ole aivan yksinkertaista toteuttaa, joskus jopa mahdotonta toisia häiritsemättä. Kyllä voi nuorikin muutaman päivän jättää väliin ilman haittaa. Nukkuessa sattuvat ejakulaatiot ovat kyllä merkki liian pitkästä välistä.
T: kokemusasiantuntija 62 v - vain kahdesti elämän aikana on sattunut vahinko eli herännyt kalsarit spermassa. Molemmat kerran alle 15 v.
- Anonyymi00013
Normaalin määrittelet sinä ITSE.
- Anonyymi00014
Miksi aikuinen kysyy monta kertaa voi masturboida ennen kuin sitä ei katsota terveeksi. aloittaja nähtävästi tyydyttää itseään paljon jos tuntee että se on liikaa. ja jos kiihottuu ilman ärsykettä niin joissakin tapauksissa taustalla voi olla myös neurologisia tai hormonaalisia sairauksia, tai joidenkin lääkkeiden sivuvaikutuksia, jotka lisäävät seksuaalista herkkyyttä.
- Anonyymi00015
Itsetyydytyksen jonkinlaista rajoittamista ehdottavat
ihmiset ovat elämänpelkoisia esim. uskonnollisen
ahdasmielisyytensä takia.
Syyllisyydentuntoja viljelevä kulttuuri on ollut
jonkin verran Suomessakin vallalla.
Itsetyydytys on terveellistä ja suositeltavaa.
Joka tapauksessa se on nykyään eräs seksuaalisuuden
yleisimpiä muotoja.
Seksuaalisuus on suuri nautinnon lähde.
Ehkä juuri siksi pompahtelee esiin tässäkin
ketjussa siihen nihkeästi suhtautuvia ihmisiä.
Jos suhtaudutte itsetyydytykseen luontevasti,
hyväksyvästi ja nauttien, olette terveitä ihmisiä.
Muussa tapauksessa teillä on ongelmia.- Anonyymi00016
Kuinka moni nainen itsetyydyttää itseään monta kertaa päivässä ilman ärsykkeitä? Nainen yleensä tarvitsee seksissäkin esileikin niin saa olla tosi kiimanen jos itsetyydyttää monta kertaa päivässä. Kuinka moni mies kiihottuu ilman ärsykettä?
- Anonyymi00017
Jos monta kertaa päivässä niin eturauhasen kanssa voi tulla ongelmia
- Anonyymi00018
Anonyymi00017 kirjoitti:
Jos monta kertaa päivässä niin eturauhasen kanssa voi tulla ongelmia
Jos mies kiihottuu ilman ärsykettä niin sitten pitää itsetyydyttää. Mutta ei ole varmaan mukavaa jos kiihottuu ilman mikää ei aiheuttais sen jos ei ole fiksaatio esim johonkin esineesee joka kiihottaa.
- Anonyymi00019
No mä oon 14 ja 1 päivässä viikossa 4 runkkaan
- Anonyymi00021
En ole kuullut että.kellään ois tämä tapahtunut . Olin eräässä suomen kaupungissa altistuen naisten himoon minuun . Ja kesti n.3 päivää terassi ym. elämä.. Kotiini päästyäni seisokki kesti n.1.5 vrk .tta . Etsin entisiä naisystävien numeroita . Niitä löytämättä . Eli 1.5 vrk.tta jatkuvaa käteenvetoa . Oli erikoinen kokemus, toisaalta ihan nautittava .
- Anonyymi00022
ai erektio 1,5 vuorokautta . oho. varmaan tuntunut mukavalta kun penis on erektiossa noin kauan. Kävitkö sinä aikana missään vai olitko vain kotona? sinä runkkasit mutta erektio pysyi. olit siis 1,5 vuorokautta hereillä ja etkä nukkunut ollenkaa. Varmaan väsytti sen jälkeen kun erektio oli ohi. Pakko kysyä kun runkkasit koko ajan niin etkö lauennut missään vaiheessa jos 1,5 vuorokautta runkkasit.
- Anonyymi00023
Anonyymi00022 kirjoitti:
ai erektio 1,5 vuorokautta . oho. varmaan tuntunut mukavalta kun penis on erektiossa noin kauan. Kävitkö sinä aikana missään vai olitko vain kotona? sinä runkkasit mutta erektio pysyi. olit siis 1,5 vuorokautta hereillä ja etkä nukkunut ollenkaa. Varmaan väsytti sen jälkeen kun erektio oli ohi. Pakko kysyä kun runkkasit koko ajan niin etkö lauennut missään vaiheessa jos 1,5 vuorokautta runkkasit.
Laukeaminen ei lopettanut seisokkia lainkaan . Harmitti ettei tuolloin tavoittanut ketään nuorta naista .
- Anonyymi00025
Anonyymi00023 kirjoitti:
Laukeaminen ei lopettanut seisokkia lainkaan . Harmitti ettei tuolloin tavoittanut ketään nuorta naista .
sinä laukesit ja heti penis kovettui erektioon . ilman että teit mitään . spermat lentää ja heti kovettuu . vau
- Anonyymi00026
Anonyymi00023 kirjoitti:
Laukeaminen ei lopettanut seisokkia lainkaan . Harmitti ettei tuolloin tavoittanut ketään nuorta naista .
Pitkittynyttä erektiota, joka ei johdu seksuaalisesta ärsytyksestä kutsutaan priapismiksi. Sitä voi aiheuttaa mm. eturauhasen ja virtsarakon alueen kasvaimet, alapäänalueen vammat ja tietyt sairaudet.
- Anonyymi00028
Anonyymi00023 kirjoitti:
Laukeaminen ei lopettanut seisokkia lainkaan . Harmitti ettei tuolloin tavoittanut ketään nuorta naista .
Varsinkaan sitä joka on edelleen elämäni rakkaus . Jota ikävöin edelleen .
- Anonyymi00029
eiköhän tuo niin ussein ku miel tekkee.
- Anonyymi00030
Kolome on sopiva määrä
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky685224Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2644323Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1013950Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1822332Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.331643Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar651381- 171019
Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk61009Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii38963- 94899