parturit ja terveyspalvelut Hämpton / Hämeenlinna

Anonyymi-ap

Olen koko sen ajan eli yli 20 vuotta terveyspalveluissa käydessäni törmännyt sellaiseen "ilmiöön", että parturit Hämeenlinnassa leikkaavat tukkani vastoin ohjeitani, miten sattuu tai vasemmistokielellä "ihan vituiksi".
Viimeksi käydessäni demariparturissa, tämä leikkasi taas pois sellaista tukkaa
edestä sivulta, mikä ei kasva enää takaisin juurikin minulla. Muutenkin käydessäni tällä demariparturilla tukkani on niinsanotusti leikattu vasemmistokielellä "vituiksi" eli leikkaa tukkaa sivuilta eri puolilta eri suuntaan vinoon ja takatukan raja on vinossa eli takatukkani on aina vasemmalle vinoon leikattu.
Joka kerta on ollut samalla tavalla leikattu siellä demariparturissa.
Olen käynyt yli 20 vuotta Hämeenlinnassa terveyspalveluissa ja minulle on kirjoiteltu OMAKANTAAN sellaista,
joka ei pidä paikkaansa ollenkaan tai on ollut vastoin mitä olen sanonut.
Viimeksi kun huomautin kokoomuslaiselle (yli)lääkärille asiasta, toinen (yli)lääkäri alkoi konsultoida tälle kokoomuslaiselle (yli)lääkärille minusta.
Siltä toiselta (yli)lääkäriltä tuli OMAKANTAAN sellaista mikä ei pidä myöskään paikkaansa, oliko hänkin kokoomuksen (yli)lääkäri.
Siis aina kun vetoan / valitan perusteettomasta OMAKANTA-kirjoittelusta, terveyspalvelut alkaa uhkailla minua perusteettomasti.
Edellistä on jatkunut siis yli 20 vuotta ja ihan jatkuvasti.
On määrätty perusteettomia lääkkeitä ja siis lievästi sanottuna kiusattu OMAKANNASSA.
Olen valittanut OMAKANTA-kiusaamisesta potilasasiamiehelle / naiselle, sekään ei auta yhtään.
Nykyään potilasasiamiehelle / naiselle ei voi valittaa tälläisesta OMAKANTA-kiusaamisesta eli hoitaja /lääkäri / ylilääkäri tekee ihan mitä vaan.
Minua ei ole kertaakaan kuunneltu tai uskottu tuona yli 20 vuoden aikana. Kaikki mitä terveyspalvelut on kirjoittanut
on heidän keksimäänsä, minun kertomuksiani ei ole kuultu tai on vääristelty / "laitettu huonoon valoon" mitä sanon.
Kuinka kauan ihminen jaksaa käydä Hämeenlinnan terveyspalveluissa, jos koko ajan kiusataan OMAKANNASSA ??

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

        Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
        Maailman menoa
        266
        3348
      2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        83
        1508
      3. 66
        1213
      4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        199
        1049
      5. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        55
        1015
      6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

        "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
        Taivalkoski
        49
        961
      7. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        63
        951
      8. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        42
        797
      9. Mitä tekisit jos

        Aamulla vierestäni heräisit
        Ikävä
        47
        772
      10. Olet hirviö

        Eikä kukaan saa mua muuttamaan mieltäni.
        Ikävä
        113
        726
      Aihe