ipodist katoaa biisit...

moi!

ois sellanen pulma ton ipodon kans et ku siirrän biisejä itunest ipodiin ja jos sen jälkeen poistan biisit soittolistalta ja itunesta ni seur.kerran ku kiinnitän uudestaan ipodin koneeseen kiinni ni se poistaa ne biisit ipodista joita ei oo enään koneella/itunessa. saaks tota millään muutettua niin ettei se poistais biisejä pois ipodista vaikkei niit ois enään koneella ja soittolistalla??
1333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei sulla vain sattuis olemaan iTuneksen asetuksissa "Muokkaa > Asetukset > iPod" kohdassa että se päivittää kaikki musiikit mitä iTunes kirjastossasi on.

Asetuksista sinun tulisi valita vaikka että "Päivitä autommattisesti valitut soittilistat" ja valkkat mitkä soittolistat haluat päivittää iPodiin. Tällöin vaikka poistaisit koko soittolistan iTuneksesta niin soittolista ja musiikit jäävät kyllä iPodiin.

Tosin sinun tapauksessa voi olla jopa paras vaihtoehto että että valitset "Päivitä musiikit ja soittolistat manuaalisesti".

PS. Käytän englanninkielistä iTunes ohjelmaa joten käänsin termit suomeksi. Eli sanat voivat olla ohjelmassa hiukan eri sanakääntein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelijä kirjoitti:

moi!

ois sellanen pulma ton ipodon kans et ku siirrän biisejä itunest ipodiin ja jos sen jälkeen poistan biisit soittolistalta ja itunesta ni seur.kerran ku kiinnitän uudestaan ipodin koneeseen kiinni ni se poistaa ne biisit ipodista joita ei oo enään koneella/itunessa. saaks tota millään muutettua niin ettei se poistais biisejä pois ipodista vaikkei niit ois enään koneella ja soittolistalla??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu