Uskotteko Israelin viisuvoittoon?

Anonyymi-ap

Nyt kun on ensimmäisiä vedonlyöntilukuja ruvennut tipahtelemaan, Israel on ei-niin-yllättäen kärjessä. Miten uskotte boikottien vaikuttavan? Saavatko tällä kertaa tarpeeksi isot sympatiapisteet voittoon, vai varmistavatko raadit taas sen että kärkisijoille päästään, mutta voittoa ei tule?

Haluaisin periaatteesta nähdä miten tilanne hoidettaisiin, jos Israel viimein voittaa. Jos niiden halutaan antaa osallistua, pitää olla valmis siihen että voitto tulee jossain vaiheessa. Ja mitäs sitten tehdään?

5

202

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kyllä Israel saa tappaa ja Trump . Putin ei saa tappaa .

      • Anonyymi00002

        Mutta sinä käännät tietenkin toisen poskesi terroristin edessä.


    • Ei Israel varmaan voita, niin moni boikotoi maata. Toki on Israelilla paljon kannattajiakin, esim. seurakuntien ja muiden uskonnollisten ryhmittymien piirissä (tosin en tiedä katsovatko nämä Euroviisuja). Itse en jaksa aina ottaa kovin paljon kantaa tähän pitäisikö Israel tiputtaa viisuista, olen välillä kyllästynyt aiheeseen.

      • Anonyymi00003

        Tänä vuonna Israelia edustaa taitava ja tunteellinen nuori mieslaulaja, joka jostain syystä tuo mieleen Portugalin 2017 voittajan. Israelin viisukappaletta ei ole vielä julkistettu, mutta on melkein samantekevää millä kappalella Noam Bettan osallistuu, voitto on silti lähes varma.


    • Anonyymi00004

      Eiköhän Trump-Putin-natsitrollit äänestä Israelin taas korkealle. Hajottavat myös EU:n suurissa kiukkuisissa viisauksissaan vielä. Hyvin möyhentävät omaa maataan vihollisia varten kaiken kaikkiaan.

      Viisut nyt on ihan sivuseikka, mutta jos jotain pitää veikata niin näin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      356
      1087
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      748
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      590
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      481
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe