Uskotteko Israelin viisuvoittoon?

Anonyymi-ap

Nyt kun on ensimmäisiä vedonlyöntilukuja ruvennut tipahtelemaan, Israel on ei-niin-yllättäen kärjessä. Miten uskotte boikottien vaikuttavan? Saavatko tällä kertaa tarpeeksi isot sympatiapisteet voittoon, vai varmistavatko raadit taas sen että kärkisijoille päästään, mutta voittoa ei tule?

Haluaisin periaatteesta nähdä miten tilanne hoidettaisiin, jos Israel viimein voittaa. Jos niiden halutaan antaa osallistua, pitää olla valmis siihen että voitto tulee jossain vaiheessa. Ja mitäs sitten tehdään?

5

203

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kyllä Israel saa tappaa ja Trump . Putin ei saa tappaa .

      • Anonyymi00002

        Mutta sinä käännät tietenkin toisen poskesi terroristin edessä.


    • Ei Israel varmaan voita, niin moni boikotoi maata. Toki on Israelilla paljon kannattajiakin, esim. seurakuntien ja muiden uskonnollisten ryhmittymien piirissä (tosin en tiedä katsovatko nämä Euroviisuja). Itse en jaksa aina ottaa kovin paljon kantaa tähän pitäisikö Israel tiputtaa viisuista, olen välillä kyllästynyt aiheeseen.

      • Anonyymi00003

        Tänä vuonna Israelia edustaa taitava ja tunteellinen nuori mieslaulaja, joka jostain syystä tuo mieleen Portugalin 2017 voittajan. Israelin viisukappaletta ei ole vielä julkistettu, mutta on melkein samantekevää millä kappalella Noam Bettan osallistuu, voitto on silti lähes varma.


    • Anonyymi00004

      Eiköhän Trump-Putin-natsitrollit äänestä Israelin taas korkealle. Hajottavat myös EU:n suurissa kiukkuisissa viisauksissaan vielä. Hyvin möyhentävät omaa maataan vihollisia varten kaiken kaikkiaan.

      Viisut nyt on ihan sivuseikka, mutta jos jotain pitää veikata niin näin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      368
      1631
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1246
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      129
      1191
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      140
      1030
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      25
      924
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      842
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      46
      563
    8. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      531
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      112
      527
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      500
    Aihe