Medvedev yllyttää Trumppia valtaamaan Grönlannin valtausta

Venäjän turvallisuusneuvoston varapuheenjohtaja Dimitri Medvedev kehottaa Yhdysvaltoja pitämään kiirettä Grönlannin suhteen. ILtalehti
788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tarttuuko Trump syöttiin.

Äänestä

Perus kike, jos minä en varasta sitä, joku muu varastaa, joten varastan sen.

Äänestä
  • Ei Elomaa liity tähän mitenkään.

    Äänestä

  • Etkö ole vieläkään päässyt lääkäriin.

    Äänestä

Medvedehvin on pidettävä melua, että ei putoa ikkunasta.

Äänestä

Trumppi haluaa omistaa Grönlannin. Siis yksityistää mineraalivarat omille sekä bisneskavereidensa firmojen omistukseen. Ei siis valtion omistukseen.

Rukka pelkää, ettei häntä valita enää toiselle kaudelle.
Bisnekset pitää siis tehdä nyt. Superahneutta!

Äänestä

Trumpin vävypoika Jarrod Kushner ja neuvonantajana Steve Witkoff kumppaneineen suunnittelivat Gazan tuhoamista ja maanryöstöä jo kaksi vuotta ennen kuin Hamasin juoksupojat lähtivät 07102023 mopoillaan ajelemaan ISISraelin puolelle.

Qatarin kautta Mileikowsky (Netanyahu) tuki Hamasia miljardilla dollarilla, jotta saa estettyä palestiinalaisten itsenäistymispyrkimykset.

Mileikowsky antoi Hamasin johtajille määräyksen lähettää mopopojat ISISraeliin häiriköimään.

Ja myöhemmin, jälkiä peittääkseen, yritti salamurhata Hamasin johdon Qatarin rauhanneuvottelussa.

07102023 Hamasin hyökkäys oli False Flag operaatio, jolla ISISrael sai syyn hyökätä Gazan keskitysleiriin murhaamaan palestiinalaisia ja pommittamaan koko alue maan tasalle.

The Master Blaster Donald Trump antoi auliisti Usan armeijan avustaa operaatiossa, ja Usan veronmaksajat pistettiin maksumiehiksi.

ISISraeliin lahjoitettiin 10.000 kpl. 1000 kg korttelipommia, tuhansia Hellfire ohjuksia ja paljon muuta sotakalustoa.

Eli tässä meillä on nyt rikollisjohtajat, ja motiivikin selvisi, The Master Plan, Gaza 2035 projekti, loistokkaan lomarivieeran rakentaminen Gazaan Zionisti biljonääreille, jonne palestiinalaisilla ei ole mitään asiaa.

EXPOSED! Kushner Had A “Master Plan” For Gaza BEFORE THE WAR!! w/ Jackson Hinkle

https://m.youtube.com/watch?v=wLKlYaFSOmQ&pp=ygUaV2l0dGtvdyBLdXNuZXIgbWFzdGVyIHBsc24=

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjän turvallisuusneuvoston varapuheenjohtaja Dimitri Medvedev kehottaa Yhdysvaltoja pitämään kiirettä Grönlannin suhteen. ILtalehti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu