Nutraamalla laihdutan

Anonyymi-ap

Ajattelin kokeilla täysnutrausta. 43v, 167cm ja 93kg. Jos vaikka 10kg saisi alas ensin sillä tavalla. Kaikkiaan pudotettavaa on 40kg mutta lähden nyt sillä alkuun että nutraan ja saisko tosiaan sen kympin pois sillä ja katsoo sitten miltä tuntuu / jatkanko nutraamalla. Muiden kertokuksia jotka ovat onnistuneet pudottamaan nutraamalla paljon kiloja.

1

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Varaudu nälkään, huolehdi myös siitä, että on sallittavaa esim. kurkku- tai porkkanaraastetta vatsan täytteeksi. Mielihalujahan tuo dieetti opettaa parhaiten hallitsemaan, ja itse inhosin sitä jatkuvaa makean makua, siihen se dieetti toki myös perustuu osin, mutta hankala siitä oli siirtyä kunnon ruoalle. Suosi mieluummin siis suolaisia keittoja äläkä vain pirtelöitä ja patukoita.

      Ja onnistuin tuolla suht hyvin jo vuosia sitten, mutta tuo dieetti tuntui myös ylläpitävän makeanhimoa, nyt toki on jo enemmän vaihtoehtojakin kuin ennen. Tuosta pikku hiljaa muuhun siirtyminen onnistuen olikin sitten vaikeaa, ja siksi tosiaan opettele sallittujen vähäkaloristen vihannesten syönti jo siinä samalla, oli suurin kompastuskivi mulla, kun aina olen niitä inhonnut. Ja tosiaan tavoite on harjoittaa myös sitä itsehillintää nutraamisen aikana, oppia hillitsemään mielihalujaan, ja itselle sokeri (yhdessä rasvan kanssa) oli ylipainon ongelma, joten kaikki keinotekoinen makeus myös ylläpiti sitä addiktiota, vaikka yritinkin tiputtaa painoa, eli kokeile myös niitä suolaisia tuotteita.

      Toivottavasti onnistuu!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      63
      4928
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      31
      3725
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      22
      3340
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      79
      2315
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1899
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1571
    7. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1522
    8. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      331
      1466
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      14
      1433
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      33
      1330
    Aihe