korona ilman rokotetta

Anonyymi-ap

Lähipiirissä noin. 30 perustervettä henkilöä ilman koronarokotteita heistä ei kenelläkään ollut nuhaa pahempaa ,eikä tietoakaan mistään long covid oireista.
Tämä pieni ryhmä paikkailee mrna rokotettuja töissä injektoidut makaavat sairaana kotona .

Thl:n työterveysdata kertoo työssäkäyvien suurista terveys ongelmista
kokeellisen mrna injektion jälkeen ,joka selittää myös ylikuolleisuutta.

https://sampo.thl.fi/pivot/prod/fi/avo/perus17/fact_ahil_perus17?row=diagnoosi-121105&column=aika-87596

Olemme saaneet lukea lehdistä miten suurin uhka kohdistuu rokottamattomiin. Rokottamaton on tosiasiassa usein juuri rokotettu.

Rokottamattomia kuolee kuin kärpäsiä kun taas rokotetut pärjäävät hyvin ja ovat suojassa, väitetään. On ehkä syytä katsoa tarkemmin miten väitteet pitävät paikkansa.

Tässä on ollut pieni tilastokikkailun paikka. Juuri rokotetut eivät ole vielä saaneet rokotesuojaa ja sen tähden heidät katsotaan rokottamattomiksi.

Kun rokotekuolemat tapahtuvat usein melko pian rokotuksen jälkeen, katsotaan että rokottamaton on kuollut vaikka itse asiassa ”rokottamaton” on juuri saanut rokotuksen.

Ylikuolleisuus näkyy aaltoina juuri rokotusten jälkeen. Kiusallista.

Suojaa vakavalta tautimuodolta

Olen puuttunut tähän väitteeseen itsekin aikaisemmin. Ei ole ihan tavanmukaisen rokoteajattelun mukaista tällainen väite. Nyt lähteen mukaisessa esityksessä lääkäri Rauli Mäkelä kertoo että tätä on kysytty viranomaisilta. Kysytty mihin väite perustuu ja siihen ei ole saatu vastausta.

Luulisi että sairaalahoitoa vaativa koronasairaus edustaisi vakavaa tautimuotoa. Ja näitä sairaalahoitoa vaativia tapauksia on ollut reilusti.

Estää tartunnat

EU:n järjestämässä tilaisuudessa Pfizerin edustajalta kysyttiin mihin perustuu ajatus siitä että rokotus estää (tai ainakin vähentää) taudin tarttumista.

Pfizerin edustajan mukaan tätä tarttumisen estoa ei ehditty testata kun oli niin kiire saada tuote markkinoille.

EU:n kuulemisessa ei esiintynyt kutsuttu Pfizerin toimitusjohtaja vaan sijainen, joku apulaisen lomittaja

Ehkä Pfizerin toimitusjohtaja Albert Bourla oli kaukaa viisas. Häntä ei voida syyttää valehtelusta jos hän ei tule EU:n kuulemiseen ollenkaan.

Sinällään erikoista että Pfizer dissaa suurta asiakastaan, EU:ta, sillä ettei edes vaivaudu kuulemiseen.
lääkäri Rauli Mäkelä mistä ylikuolleisuus johtuu:
https://rumble.com/v1v4v6m-146-rauli-mkel-mist-ylikuolleisuus-johtuu.html?e9s=src_v1_ucp_a

Sanna marin kirjoitti asiasta sikaifluenssa aikana:
https://perusoikeudet.org/wp-content/uploads/2023/01/RAHARIKAS-LAAKETEOLLISUUS.pdf

21

453

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Rokotelobbareiden puheessa ja tilastoissa rokotettu vai olla rokottamaton tai toisinpäin

      Koronaan kuollut voi olla kuollut syöpään

      jne

      Olkaa hyvin varovaisia heidän sanojensa suhteen sillä ne voi muuttua ja olla valheellisia

    • Anonyymi00002

      Täytyy sanoa että sulla on omituinen lähipiiri, tai sitten valehtelet.
      Omassa lähipiirissä ei ole oikeastaan ollut mitään eroa, oikeastaan en ole edes tietoinen muiden kuin veljeni rokotuksista.
      Vejeni ei ole ottanut vaimonsa kanssa rokotteita ja on sairastanut aika pahana koronan ainakin 3 kertaa.
      Muista en tosiaan tiedä rokotustaustaa eikä kenelläkään muulla ole ollut mitään erikoista terveysongelmaa.
      Jos lähipiirisi on todella noin omituinen niin kannattaisiko vaihtaa jonnekkin muualle jossa on normaalimpia ihmisiä?

      • Anonyymi00007

        Jos saa koronan ilman rokotetta, on hyvin suuri mahdollisuus sille että henkilö kuolee koronan vaikeisiin keuhkokomplikaatioihin


      • Anonyymi00015
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Jos saa koronan ilman rokotetta, on hyvin suuri mahdollisuus sille että henkilö kuolee koronan vaikeisiin keuhkokomplikaatioihin

        Ilman rokotetta koronan saaminen on käytännössä kuolemantuomio


      • Anonyymi00019
        Anonyymi00015 kirjoitti:

        Ilman rokotetta koronan saaminen on käytännössä kuolemantuomio

        Olen kai sitten saanut jo ainakin kaksi kuolemantuomiota, mutta ne ei ole johtaneet kuolemaan.


    • Anonyymi00004

      Veljesi nuha ei muuta Euroopan ja Suomen virallista dataa.

      • Anonyymi00008

        Ja sinun sairas tuttavapiirikö muuttaa virallisia tilastoja?


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Ja sinun sairas tuttavapiirikö muuttaa virallisia tilastoja?

        Tuttava piirissä ei ole ollut sairaita kaikki voinut oikein hyvin.


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        Tuttava piirissä ei ole ollut sairaita kaikki voinut oikein hyvin.

        Juuri nämä näennäisesti terveet rokottamattomat ovat niitä pahimpia! Levittävät Koronan vaarallisinta muotoa, täysin oireetonta Koronaa!
        Tälle koronavariantille ei oikein ole suojakeinoja, mutta kerrotaan vihreän naamavaipan olevan tehokkaampi kuin valkoisen tai mustan. Väitettä tukee sekin, ettei vihreistä ole tavattu tätä vakavaa oireetonta koronaa. Vai oletteko kuulleet esimerkiksi joulukuusen saaneen oireettoman koronan?


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00011 kirjoitti:

        Juuri nämä näennäisesti terveet rokottamattomat ovat niitä pahimpia! Levittävät Koronan vaarallisinta muotoa, täysin oireetonta Koronaa!
        Tälle koronavariantille ei oikein ole suojakeinoja, mutta kerrotaan vihreän naamavaipan olevan tehokkaampi kuin valkoisen tai mustan. Väitettä tukee sekin, ettei vihreistä ole tavattu tätä vakavaa oireetonta koronaa. Vai oletteko kuulleet esimerkiksi joulukuusen saaneen oireettoman koronan?

        Heheh.
        Kyllä rokotetut voivat samalla tavalla levittää tautia kuin rokottamattomatkin. Rokote antaa ainoastaan suojaa vakavaa tautimuotoa vastaan, se ei estä kantamasta virusta ja tartuttamasta.
        Hauku vaikka kuinka paljon rokottamattomia, jos siitä iloa saat.
        Itse olen monisairas, rokottamaton, sairastanut todennetun koronan kahteen kertaan. Ensimmäisellä kerralla oli aika pahat oireet useamman päivän ajan, toinen oli jo kevyempi.
        Ei mitään sairaalahoitoa tms.


      • Anonyymi00014
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Heheh.
        Kyllä rokotetut voivat samalla tavalla levittää tautia kuin rokottamattomatkin. Rokote antaa ainoastaan suojaa vakavaa tautimuotoa vastaan, se ei estä kantamasta virusta ja tartuttamasta.
        Hauku vaikka kuinka paljon rokottamattomia, jos siitä iloa saat.
        Itse olen monisairas, rokottamaton, sairastanut todennetun koronan kahteen kertaan. Ensimmäisellä kerralla oli aika pahat oireet useamman päivän ajan, toinen oli jo kevyempi.
        Ei mitään sairaalahoitoa tms.

        Rokote ei anna suojaa vakavaa tautimuotoa vastaan


      • Anonyymi00018
        Anonyymi00014 kirjoitti:

        Rokote ei anna suojaa vakavaa tautimuotoa vastaan

        Ei tietenkään välttämättä, ei mikään ole satavarmaa.


    • Anonyymi00005

      Pcr testin mukaan mulla ei ollut koronaa ,vesijohtovedessä ja koiralla oli
      täyttä huijausta koko homma.

    • Anonyymi00006

      Kahdella virtahevolla todettiin koronatartunta Belgiassa
      Antwerpenin eläintarha kertoi siirtäneensä nuhaiset virtahevot Imanin ja Hermien varmuuden vuoksi karanteeniin.

      Rokottamattomina hädintuskin jäivät henkiin muille eläimille suositeltiin maskia vain
      apinat suostuivat käyttämään .

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008453182.html

    • Anonyymi00016

      Taas näyttävät saaneen uutta vihiä tämän jo niin tuotteliaaksi osoittautuneen ihmiskokeen seurauksista...

      ---SARS-CoV-2 tuottaa mahdollisesti patogeenisiä molekyylejä, kuten yksijuosteista RNA:ta ja piikkiproteiineja, jotka voivat mahdollisesti aktivoida mikrogliasoluja. Tässä tutkimuksessa pyrimme selvittämään, voivatko SARS-CoV-2-piikkiproteiini S1- ja mRNA-rokotteet aiheuttaa neurotoksisuutta suoraan vai mikrogliasolujen kautta----


      ---Sitä vastoin kolme toistettua hoitoa mRNA-rokotteilla pitoisuudella 6 ng/ml aiheuttivat mikrogliasolujen lisääntymistä vaikuttamatta mikrogliasolujen fagosytoosiin ja TNF-α:n vapautumiseen. Organotyyppisissä aivoleikeviljelmissä vain tozinameraani/riltozinameraani stimuloi mikrogliasolujen lisääntymistä naisten aivoleikkeissä, kun taas miesten aivoleikkeisiin kumpikaan rokote ei vaikuttanut, mikä viittaa sukupuolesta riippuviin vaikutuksiin. ---


      https://www.mdpi.com/1648-9144/62/1/198

    • Anonyymi00017
    • Anonyymi00020

      Onhan se hyvä, kun on ihmisiä, joilla voidaan erilaisia asioita testata, ei kaikkea tarvitse testata rotilla tai apinoilla, ym.
      Lääketiede kehittyy testailun pohjalta.

    • Anonyymi00021
    • Anonyymi00022

      Minäpä en ole ottanut yhtäkään koronarokotetta.En myöskään varonut mitään.Matkustin julkisilla,kävin normaalisti kaupoissa jne,enkä käyttänyt maskia.
      En ainakaan tietoisesti ole sairastanut koronaa,ellei sitten parin päivän pikkuflunssa sitä ollut.

    • Anonyymi00023

      Sama homma ei yhtään koronarokotetta eikä flussaa pahempaa ole ollut
      kokeelliset injektiot ovat muille. Rokotteen turvallisuudesta kertoo ettei euroopan lääketehtaan johtajakaan suostunut injektiota ottamaan oli varmaan hyvä peruste.

      Espanjan viranomaiset löysivät massiivisen verkoston julkkiksia ja eliitin jäseniä, jotka maksoivat saadakseen nimensä väärennetyksi kansalliseen rokoterekisteriin, kieltäydyttyään piikittämästä itseään kokeellisilla koronarokotteilla. Lääkeyhtiön PharmaMarin pääjohtaja oli yksi rokotevapautetusta eliitistä.
      https://www.youtube.com/watch?v=2A3ykVvkp-g&t=2s

    • Anonyymi00025

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009964714.html
      "Suomi syöksähti korona­kuolemien kärki­sijalle Euroopassa – ”Vertailu­luvut ovat aika armottomia”. -2023.

      Vuonna 2023 rokotukset oli saavuttanut huippunsa - kuten myös koronakuolleisuus.

      - Mitä enemmän rokotetta, sitä enemmän koronakuolleisuutta. Pandemia-ajan suurin koronakuolleisuus alkoi vasta sitten kun saatiin rokote.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      101
      1233
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      91
      850
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe