Esimerkiksi yritysten järjestämät kielivalmennukset maksavat, joita peruskoulutuksen saanut kantaväestö ei enää toistamiseen tarvitse.
Maahanmuuttajat tarvitsevat korkeamman sosiaaliturvan
Anonyymi-ap
11206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kela maksaa niiden valmennukset. Älä yritä Moktar.
Ulos Suomesta
kun tulee köyhistä maista niin ei tarvitse paljoa ruokaa eli voi hyvin nähdä nälkääkin 🤔
Muut ne opiskelee ja oppii maan kielen ilman rahallista tukea, oma-alotteisesti ja omalla kustannuksella. Ei ihme että tunkee lukutaidotonta väkeä joka alkaa heti nojailla kaikkiin mahdollisiin tukiin. On tämä hulluutta.
asia on jo hoidossa
tutkitusti maahanmuuttajat saa KOLME kertaa enemmän sos apuja kuin suomalaiset
sosialistien mielestä kaikki ihmiset on yhtä arvokkaita 🤣
Ne ei tarvitse muuta kuin menolipun kotiinsa? Kun suomalaisia meni ruotsiin tai pohjois ameriikkaan niin oppivat kielen kun yrittivät ja oli pakko, kun muuten ei saanut töitä? Nämä loiset eivät juuri tee töitä, miksi tekisivät kun rahat kannetaan kotiin?
Ja lievämmät vankila tuomiot
Ainoa mitä tarvitsevat on niskalaukauksia aina aamunkoitteessa.
Matut eivät ansaitse mitään sosiaaliturvaa jos ei pysty työllään elättämään itseään ja perhettään, niin takaisin kotiin me emme tarvitse Tällaista väkeä?
omituisesti heitä kaupattiin sosialistien toimesta nimen omaan työntekijöinä 🤔
ei maahanmuutto ole ongelma vaan nämä kotimaiset suvakit 😠