Vaikka plussakelit. Huomennakin lauha päivä ja 25 sentin tasolla kolkutellaan aamusta alkaen. Tuohon päälle vielä tehomaksu, niin avot.
Kiitosta vaan kokoomuksen Energiaviraston herrat.
Maksaa öisinkin sähkö yli 10 snt/kWh
17
127
Vastaukset
- Anonyymi00001
Persut ovat Suomen kansaa vastaan.
- Anonyymi00002
Halpaahan tuo on normi-ihmiselle.
Mutta tuulta tarvitaan edulliseen energiaan. - Anonyymi00003
Huvittava on tuo sähkön siirtomaksu. Kulutti sitten 100 tai 300 kWh kuukaudessa, niin laskun loppusumma ei kuurikaan muutu, koska kuukausittainen perusmaksu on niin suuri.
- Anonyymi00006
Osaatkohan edes laskea sähkölaskun loppusummaa eri kWh-arvoilla?
- Anonyymi00009
Anonyymi00006 kirjoitti:
Osaatkohan edes laskea sähkölaskun loppusummaa eri kWh-arvoilla?
Tiedätkö edes omaa nimeäsi?
- Anonyymi00004
Orpo hamuaa vielä lisää sähkösyöppöjä ulkomaalaisia datakeskuksia Suomeen.
- Anonyymi00005
Tehomaksu on kaavailtu vuodelle 2029.
Toki voit jo etukäteen maksella. Voivat ihmetellä. - Anonyymi00007
Kiihdytin kylmällä autolla, kulutus oli 40 litraa satasella. Haitanneeko tuo paljoakaan kun keskikulutus on kuitenkin alle viisi litraa satasella.
- Anonyymi00010
Ompa laiska kottero, jos vaatii satasen kiihdyttämiseen.
- Anonyymi00008
Sattuma sähkö tuulimyllyt seisoo....miksei ydinvoimala käy kovemmin.
- Anonyymi00011
Ja mitenkähän Energiavirasto on syypää tilanteeseen?
- Anonyymi00012
Sen vastuulla on nuo sähkön hintapersuilut. Oli jo kymmenisen vuotta sitten joku Energiaviraston pääkyrvistä A-studiossa puolustelemassa sähkön erilaisia lisähintoja. Ei ollut lainkaan puolueeton kansalaisten edustaja, vaan suurpääoma kokoomuskyrpien luikku muIkku.
- Anonyymi00013
Sattumaydinvoimat nostaa hintoja. Nytkin Ruotsin puolella Forsmarkin kolmonen köhii ja puuttuu gigawatin verran tehoja, kun turbiinin venttiili prakaa. Ehkä keskiviikkona illalla taas kunnossa, ehkä.
- Anonyymi00014
Orpo paskoi taas laskun kuluttajille.
- Anonyymi00015
Tänään (su) keskihinta 11,27 ja huomenna (ma)16,85
Käyttöä ajoittaen nuo pystyy alittamaan.- Anonyymi00016
Juu, mummot nykii töpseleitä rasioista varttisähkön mukaan.
- Anonyymi00017
Sähköautojen yleistyminen pysähtyy kuin seinään ja data-keskukset menevät jälleen kerran länsinaapuriin.
Omansa saa polttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896072KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3455422Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222727Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852951942Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1061715- 1141591
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181563seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351423