Miksi ei puhuta oikeilla termeillä Gröllannista?

Puolustusvaliokunta puhuu sävyyn kuin Usa olisi
oikeasti vain huolissaan Gröllantiin kohdistuvadta
uhasta.Ainoa uhka on Usa ja kaikki tietää sen.
Miksi sitä ei voi sanoa ääneen.Miksi vielläkin
pitää mielistellä Trumppia?
173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mikä ihme on "Gröllanti"?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Puolustusvaliokunta puhuu sävyyn kuin Usa olisi
oikeasti vain huolissaan Gröllantiin kohdistuvadta
uhasta.Ainoa uhka on Usa ja kaikki tietää sen.
Miksi sitä ei voi sanoa ääneen.Miksi vielläkin
pitää mielistellä Trumppia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu