Helsingin yöelämä

Mikä paikka Helsingissä sopisi 40+ juhlijalle. Rento meno ja hyvä meno tanssilattialla olisi vaatimuksissa.

15

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Mummotunneli!

    • Anonyymi00002

      Mummo tunneli jos pillua meinasit keskustan rafloista en sillai tiedä muuten mu mummis on reissumiesten suosiossa

      • UUSI

        Kiitos vastauksesta, Mummot on tunnelissa vain kesäisin.


      • Anonyymi00013
        UUSI
        Yogamies kirjoitti:

        Kiitos vastauksesta, Mummot on tunnelissa vain kesäisin.

        Eiks Kalle ole torstaisin hyvä mesta 4- kymppisille? Kasarmintorin kupeessa?


    • Anonyymi00003

      Rymyeetu erottajalla. Zetor kaivopihalla. Varmaan jotain Tiksin paikkoi pääkadulla, Keravalla irtopaikkoja. Yleensäkin vaan kun pamahtaa johonkin mihin ei ole loossintunut.

      Junatyhteyksien päässä löytyy taksit jos haluaa seuralaisen viedä arvokkaasti jonnekkin. Viikolla tietenkin paras yleensä tanssimaan pääsee nopeasti kun molemmat tietää että että nyt tai ei koskaan. Enemmän rohkeita liikeellä yleensä yksinäisempiä tai kaverin kanssa ei koko työpaikan tai koulun.

      Tarvii niitä etiketti-rituaaleja suorittaa kolmea tuntia ( kaverit läpi, rahat brändeihin, yksi kokonainen tanssi kenen kanssa halusi).

      • Anonyymi00004

        Mut radalla on kiva humputtaa hommaa taskumatti. Luo fiiliksen.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Mut radalla on kiva humputtaa hommaa taskumatti. Luo fiiliksen.

        Joku yhtälötaulukko mikä vaan toimii sillä pistät aivoon liikettä ja siirrät sen jalkoihin ei tarvii miettii. Vaikka valokuvia variksenjäljestä lumikinoksessa.


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Joku yhtälötaulukko mikä vaan toimii sillä pistät aivoon liikettä ja siirrät sen jalkoihin ei tarvii miettii. Vaikka valokuvia variksenjäljestä lumikinoksessa.

        Paljon ulkomaalaisia liikkeellä suoraviivaista meininkiä.


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Paljon ulkomaalaisia liikkeellä suoraviivaista meininkiä.

        Viikolla saa kans kaatuilla ei kukaan reagoi. Monet hyvät muistikuvat pidät vaan tanssikaverists kiinni.


      • UUSI

        Rymyeetu on vanha suosikkini. Tosin, kun olin siellä pari vuotta takaperin siellä oli liikaa nuorta väkeä, mutta ehkä käyn katsomassa jos ei liian pitkä jono.

        Zetorissa käynnistä on varmaan ainakin 10 vuotta ja silloin se oli täynnä maahanmuuttajia, enkä viihtynyt yhtään.


    • Anonyymi00005

      joku kummallinen poliisien operaatio taisi olla joku, olin kuulevinani että vuokrasopimuspapereita jotain.... olin unessa.

    • Anonyymi00007

      yhtälötaulukko, niin selitä quantum theory... jänniä ja tärkeitä juttuja AI eli tekoälyjutuissa.

    • Anonyymi00010

      noniin ajattelin todellakin auttaa masentuneita tyttöjä.. joku niin harsh-komentaja ei mikään pöllö kuin viiru hwhwh

    • Anonyymi00011

      Tarvis tehä semmoinen webasto-tyyppinen ratkaisu farkkujen takatskuun talveksi. Joku piuha mistäpitäs pientävirtaa näähän alkaa solarit olla taittuvia jo eiks niistä saa. Keinuu perseen alla mallinen niinku lauteilla olis.

      • Anonyymi00012

        Arvatkaa paljon jengi levitois.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      177
      3283
    2. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      27
      2227
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      56
      2080
    4. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      65
      2029
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      198
      1920
    6. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      310
      1422
    7. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      196
      1329
    8. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      86
      1325
    9. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      101
      1309
    10. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      25
      1277
    Aihe