Pystyykö naiset ymmärtämään

Anonyymi-ap

että mies voi olla teistä seksuaalisesti viehättynyt teidän ulkonäöstä vartalosta yms ja haluta siis seksiä ja voi olla myös puutteessa ja samalla haluta pitkäaikaista suhdetta? Jotenkin tuntuu että mies voi olla naisten mielestä vain yhtä kerrallaan. Outoa..

8

393

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kukki se perunakin 🤣
      53

      • Anonyymi00002

        kukkii


    • Anonyymi00003

      Joo toki mutta harvemmin näyttäisi esiintyvän nuo yhdessä

    • Anonyymi00004

      Ennen tuota kyseistä ns kierrettä kutsuttiin mm haulikkohäiksi, emt

    • Anonyymi00005

      Naiset nimenomaan ei ymmärrä, että miehet voi haluta vaan pelkkää seksiä.

      • Anonyymi00006

        Niin maailman vanhin juttu. Se ei siltikään aukene vielä naisille? Miehen tarkoitus on siittää naisen tarkoitus on näyttää houkuttelevalta kuten tekee halusitte tai ette ja ottaa siemenet vastaan ja kehittää niistä jälkikasvua. Eli ihmisen tarkoitus kuten kaikkien muidenkin on lisääntyä se on erittäin helppoa nähdä halusitte tai ette. Aivan perushomma ja se seksin haluaminen puute yms ei liity millään tavalla naisen opiskelutasoon ammattiin tai mihinkään muuhunkaan kuin siihen miltä nainen näyttää. Naisen koko vartalo ihan päästä varpaisiin asti kirjaimellisesti on käytännössä miesten mielestä houkuttelevaa seksuaalista aluetta ja taas kerran halusitte tai ette. Tämä ei koske mitenkään perverssejä marginaaliryhmiä tms vaan ihan tavallisia heteromiehiä miehiä jotka myös katsovat pornoa käyvät maksullisissa yms siksi että haluavat nähdä ja olla kauniin naisen kun laukeavat tai sitten kuvittelevat olevansa hänen kanssaan. Seksin tarve palaa aina uudelleen ja uudelleen vanhempana harvenee mutta saattaa silti olla päivittäin. Vaikka asuisi pimeässä laaksossa tynnyrissä ja olisin näkemättä ketään silti on tarve seksille tarve laueta. Se on täysin normaalia sen normaalimpaa ja luonnollisempaa asiaa ei ole olemassa. Ihan yhtä normaali asia seksin tarve kuin syöminen nukkuminen.
        Kokoajan tätä yritetään demonisoida haukkua tai tehdä siitä jotenkin epänormaalia mutta kun se on normaalia.

        Mutta nyt tulee se iso MUTTA .
        Jotkut miehet myös haluaa parisuhteita olla rakastettuja rakastaa ihastua olla jonkun kanssa yhtä.
        ja mies voi olla puutteessa ja silti haluta myös suhdetta. Se että harrastaa seksiä miehen kanssa ei poista sitä suhdehalua NIILTÄ MIEHILTÄ JOTKA SITÄ HALUAA. On myös miehiä jotka esittää kaikenlaista muuta mutta eivät halua kuin seksiä eli tavallaan käyttävät naista hyväkseen huijaamalla. Tästä syystä naisilla on varmaan kuva että esimerkiksi deittipalveluissa jos mies osoittaa kiinnostusta seksiin nainen saattaa sulkea linjat ja linjat sulkemalla hän voi toisealta myös menettää viriilin miehen jotka haluaa seksiä mutta haluaa myös sitä suhdetta. Eli jos painatte rastia voitte menettää joko valehtelijan joka haluaa vain seksiä tai miehen jonka haluaa suhteen mutta saattaa olla silti puutteessa ja haluta seksiä.

        Mikään ei ole niin hienoa kun huomaa naisen kanssa että puhutaan samaa kieltä. Nainen ymmärtää asian nainenkin haluaa kosketusta ja puhuu siitä avoimesti ilman että seksillä kiristetään tai pelataan jotain ihme pelejä.

        Mies tulee silti aina katsomaan muita naisia koska ne kiinnostaa häntä mutta jos suhde on kunnossa mies haluaa olla sen oman kumppanin kanssa eikä tee tyhmyyksiä. Monella se ei ole koska nainen on yhtäkkiä päättänyt että seksiä ei enää ole lihonnut 30kg tms niin miehen löytää silloin jonkun muun sängystä. Tämä on ihan itsestään selvä kuvio jota naiset ei halua jostain syystä nähdä vaan keksivät kaikkea kummallisuuksia selitykseksi.


    • Anonyymi00007

      Siis täh? Ihan outo kysymys. Samoinhan se on naisillakin.

      • Anonyymi00008

        En osaa ottaa kantaa naisena oloon koska en ole ollut sellainen mutta varmasti näin kun sanot.

        T:AP


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1346
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      1002
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      33
      907
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      708
    6. 32
      665
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      19
      606
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      23
      600
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      543
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      508
    Aihe