Rillit Huurussa

Naisille kysymys, kenet ottaisit:
Sheldon, Leonard, Howard vai Raj?

Miehille kysymys, kenet ottaisit:
Amy, Bernadette vai Penny?

Mä ottaisin Howardin, se muistuttaakin ulkoisesti aika paljon ekaa eksää. Ja jos nyt ruvetaan sanomaan ettei saa antaa pelkän ulkonäön vaikuttaa niin kyllä tuossa sarjassa nuo kaikki nörttimiehet ovat keskenään luonteeltaan aika samanlaisia (poikkeuksena Sheldon joka on "neitimäisin" ja herkin loukkaantumaan), niin sen takia en osaa sanoa kenen luonne olisi paras.

Ja vaikka olen nainen, niin vastaan että naisista mun silmiin kaunein on Bernadette, vaikka sarjassa yleensä vihjaillaan että Penny olisi miesten keskuudessa suosituin.

26

451

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Leonard, kiva luonne ja hauskan näköinen.

    • Anonyymi00002

      En osaa sanoa en ole seurannut sarjaa mutta mitä yhtäkkiä katsonut niin en ketään naisista

    • Anonyymi00003

      Ennemmin vaikka ex onnellisista outi mäenpää tai seija lentonen tai miia knuutila tai karoliina backburn

    • Anonyymi00004

      Vaikka en tunne hahmoa Raj, niin sosiaalinen kömpelyys ja hauskuus nappaa eniten. Muut ovat luenteeltaan liian vaikeita.

      Amy, Bernadette ja Penny ovat tuntemattomia... Amy Winehouse on/oli jopa pelottava.

      • Anonyymi00005

        Ai nämä olivatkin sarjasta! En ole katsonut 🤭 Se taisikin jo selvitä 😀


    • Anonyymi00006

      Joudun vastaamaan ihan muutaman kuvan kuukkelloinnin perusteella, kun sarjaa en ole katsonut ja siten ei ole käsitystä henkilöhahmojen persoonista.

      Mutta kuvien perusteella veikkaan, että tuo tumma nainen eli Amy olisi mielenkiintoisin. Ja samaa mieltä että Bernadette vaikuttaa mielenkiintoisemmalta kuin Penny.

      Miehiä en jaksanut enää gooklailla.

      -keinovaginamies-

    • Anonyymi00007

      Sielukkaassa ja vaikeasti ymmärrettävässä Amy Winehousessa olisi mielenkiintoa. Välillä vaikea on parempi mitä tasainen tie.

      AV

    • Penny on ihana ollakseen kohtuu hoikka nainen 🥰

      Mä itse olen varmaan hiukan köyhän miehen ja amistason Sheldon, että kaikkeen löytyy vankkumaton mielipide ja pohjimmiltani olen aika herkkä mies jota kartanlukijani Uncle B. Royalin pitää välillä lohduttaa ja lyödä nyrkillä kevyesti olkapäähän.

    • Anonyymi00008

      Mä en ole koskaan kunnolla katsonut ko. sarjaa. Huumori ei oikein uppoa ja jotenkin ajoitus vitseille on jopa sitcomiksi liian hätäistä ja teennäistä. Miehen puolikkaat taitaa olla niitä harvoja ”uudempia”, joita joskus katselin. Siinä on paremmat naisetkin Charliella.
      Aston Kutcherin jaksot on kuraa.

    • Anonyymi00010

      Ei ole tullut sarjaa seurattua, mutta casting kuvia katsottaessa katse pysähtyy Mikaylaan...varmaan karmein harppu sarjassa mutta ei voi mitään :)

      • Täytyi ihan googlettaa tuo Mikayla ja mietin miksen tiennyt kuka se on. No vastaus selvisi googletuksella, on ollut jossain toisella tuotantokaudella yhdessä jaksossa, ja mähän en ole seurannut lainkaan näitä ekoja kausia. Aloin katsoa vasta sitten kun kaikki nörttipojut (ikisinkku-Rajta lukuunottamatta) olivat jo tyttöystäviensä kanssa - ja näistäkään en ole nähnyt läheskään kaikkia jaksoja, katselen lähinnä silloin jos telkku sattuu olemaan auki ja sattuu tulemaan juuri siihen aikaan. Mutta en koskaan katso etukäteen milloin jaksoja tulee telkasta, ei ole niin tärkeä nähdä kaikkia.

        Se jakso missä Sheldon opetteli suomea oli kyllä hauska, varsinkin kun se jenkkinä osasi lausua "Sisään!" ihan täydellisen suomalaisen kuuloisesti - ymmärsi hämmästyttävän hyvin miten esimerkiksi ä kuului lausua. :)


      • Anonyymi00014
        Kirjautumatonpalstalutka kirjoitti:

        Täytyi ihan googlettaa tuo Mikayla ja mietin miksen tiennyt kuka se on. No vastaus selvisi googletuksella, on ollut jossain toisella tuotantokaudella yhdessä jaksossa, ja mähän en ole seurannut lainkaan näitä ekoja kausia. Aloin katsoa vasta sitten kun kaikki nörttipojut (ikisinkku-Rajta lukuunottamatta) olivat jo tyttöystäviensä kanssa - ja näistäkään en ole nähnyt läheskään kaikkia jaksoja, katselen lähinnä silloin jos telkku sattuu olemaan auki ja sattuu tulemaan juuri siihen aikaan. Mutta en koskaan katso etukäteen milloin jaksoja tulee telkasta, ei ole niin tärkeä nähdä kaikkia.

        Se jakso missä Sheldon opetteli suomea oli kyllä hauska, varsinkin kun se jenkkinä osasi lausua "Sisään!" ihan täydellisen suomalaisen kuuloisesti - ymmärsi hämmästyttävän hyvin miten esimerkiksi ä kuului lausua. :)

        Tytär on naimisissa jenkin kanssa jonka kanssa en ole montaa sanaa vaihtanut syystä että on pääsemässä nyt vasta suomeen, täytyy testata miten ääkköset ääntyvät.
        Perinteiset kuulemma jo osaa...keleet ja stanat :D


    • Anonyymi00011

      Leonardin äiti on kyllä valintani.

    • Anonyymi00012

      Pennyn valkkaisin... en siksi, että se olis hot tai niinpoispäin...

      Vaan ainoa normaali koko sarjan tyypeistä. Kaikki muut on enempi ja vähempi friikkejä. 🙄

    • Anonyymi00013

      BBT: n yksikään miehistä ei vetoa minuun parisuhdemielessä. Sheldonin kanssa palaisi hermo, koska hän takertuu jatkuvasti pikkuseikkoihin ja on niin tiukasti kiinni rutiineissaan. Howard taasen on liiaksi kiinni äitinsä esiliinan nauhoissa ja vaatii jatkuvaa patistelua. Raj ei herätä tunteita suuntaan tai toiseen ja Leonard ei myöskään vetoa vaikkakin olisi persoonana todennäköisesti hahmoista se, jonka kanssa tulisin toimeen irl, jos kyse olisi todellisista ihmisistä.

      Viihdyttävä sarja ja toisinaan nasevaa huumoria.

    • Anonyymi00015

      Hitto että kesti ennen kuin tajusin, että täähän on tv-sarja.

      Aalio mina


      (hirn)

      • Anonyymi00016

        Kyllä tollostakin jotain katsottavan arvoista saattaa loytya :)


    • Anonyymi00017

      Jos heistä pitää valita, niin se on Penny, koska hän on melko normaali.

    • Jos pakko valita, niin Leonard.

    • Sheldon on niin pakkomielteinen ja omiin tapoihinsa piintynyt ja periksiantamaton, ettei hänen kanssaan saattaisi tuskastua ja tulla riitaa.

      • Ei ettei, vaan että


    • Anonyymi00018

      En ole yhtään seurannut sarjaa.
      Rajsta kuukl sanoo "Romantikko. Astrofyysikko, joka kasvoi tunneälyltään sarjan aikana ja arvostaa ystävyyssuhteita" eli otetaanpa Raj...

      - Sheena

    • Yksi suosikkisarjoista. Katson edelleen uusintoja, kun sattuu olemaan luppoaikaa.
      En pysty ajattele hahmoja potentiaalisina kumppaneina, vaan enemmänkin naapurin nörttipoikina ja kavereina.

      Ei ole suosikkia. Kaikilla on oma paikkansa. 🤓

    • Kyllä se olisi Leonard.

    • Anonyymi00019

      En ketään.

    • Näin tätä taustalla yhtenä päivänä ja osaan nyt vastata ja vastaus on ihan varmasti Amy. Sen haluaisin tietää miksi.

      Hyvin vähän olen katsonut sarjaa. Ehkä kaipaan vähän enemmän haastetta tai jotain.

      Mutta tuo on mielenkiintoista, että jos sarjaan kirjoitetaan muutama henkilö, niin silti monet olisivat keskenään samanlaisia? Mitenhän sitten oikean elämän ihmiset?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe