Miksi persu joutuu taistelemaan koko maailmaa vastaan?
Miksi koko maailma on persuja vastaan?
32
141
Vastaukset
- Anonyymi00001
Näitä Tuppuraisia on paljon joille omankansan etu on vahingollista
- Anonyymi00002
-Heeeeeh Heheheheh Heeeee -
- SDP:n Tupprainen Tappurainen Tallaa Taas - HUUTAMALLA muut MAA ALLE - !
- Heeeeeeh Heheheheh Heeee - - Anonyymi00005
Anonyymi00002 kirjoitti:
-Heeeeeh Heheheheh Heeeee -
- SDP:n Tupprainen Tappurainen Tallaa Taas - HUUTAMALLA muut MAA ALLE - !
- Heeeeeeh Heheheheh Heeee -- Miksi toi -SDP:n Tuppurainen on TYHMÄ - ?
- siis se Ei Älyä Mitään -kun sillä Ei Ole Älyä - ! - Anonyymi00006
Sekavia viestejä trolleilta.
- Anonyymi00009
Anonyymi00002 kirjoitti:
-Heeeeeh Heheheheh Heeeee -
- SDP:n Tupprainen Tappurainen Tallaa Taas - HUUTAMALLA muut MAA ALLE - !
- Heeeeeeh Heheheheh Heeee -Se on vähän sama, Mitä Jussi Halla-aho sanoi että hän ei millään tekemisillään voi vaikuttaa epäsuosioonsa, hän on tavallaan kestoinhokki. Ärsyttävää kun mies on älykkyytensä lisäksi viisas. Näki hänen ja Heinäluoman välisestä sananvaihdosta siinä kaasuputkiasiassa, ei sellaista hyvällä katsota.
Heinäluoma sanoi kääntäneensä takkinsa yhdessä yössä. - Anonyymi00011
Anonyymi00009 kirjoitti:
Se on vähän sama, Mitä Jussi Halla-aho sanoi että hän ei millään tekemisillään voi vaikuttaa epäsuosioonsa, hän on tavallaan kestoinhokki. Ärsyttävää kun mies on älykkyytensä lisäksi viisas. Näki hänen ja Heinäluoman välisestä sananvaihdosta siinä kaasuputkiasiassa, ei sellaista hyvällä katsota.
Heinäluoma sanoi kääntäneensä takkinsa yhdessä yössä.No halla-aho nyt on sellainen jälkeenjäänyt pojankloppi, häntä "pitää yrittää ymmärtää".
- Anonyymi00004
Tietenkin älykkäimmille ollaan aina kateellisia.
- Anonyymi00007
Niinhän nuo persut tuppaavat olemaan... PS tunnetaan kateellisten ja katkerien ihmisten puolueena.
- Anonyymi00026
Anonyymi00007 kirjoitti:
Niinhän nuo persut tuppaavat olemaan... PS tunnetaan kateellisten ja katkerien ihmisten puolueena.
.
- Anonyymi00008
Mielenterveyden ongelmiin halutaan tietysti puuttua ja jos kuka niin persu edustaa sitä.
- Anonyymi00012
Totta, sanotaanhan sitä sanassakin että persuus on ongelma.
- Anonyymi00031
Anonyymi00012 kirjoitti:
Totta, sanotaanhan sitä sanassakin että persuus on ongelma.
Missä sanassa? Kansan Uutisissa?
- Anonyymi00010
Eikös persuideologia ole kaikkea vastaan?
Oma kansa ensin, paitsi
-koulutetut naiset
- kaikkien lapsien koulutus
- kaikille kuuluva terveydenhoito
- hoivaa tarvitsevat vanhukset
- sosiaaliturvaa tarvitsevat, näistä erityisesti työttömät, pienituloiset, lapsiperheet, opiskelijat
- suomalainen kulttuuri ja taide
- suomalaiset kansalaisjärjestöt
- suomalaiset vapaaehtoistyötä tekevät järjestöt
Ja ihan suurimapana vihankohteina maahanmuuttajat, joiden työpanosta vähätellään,joita pilkataan ja häväistään ja joiden syytä kaikki pikkupersun omat pikkuvaikeudet ovat.
Tiedä onko se uhriutuminen Suomessa niin suosittua - enää.
Ei tullut mihinkään kohtaan Suomen kansan elämää mitään parannusta, yhdellä poikkeuksella.
Hyvätuloisten Suomi. Persujen pylläämänä ulkomaisten sijoitustilit pullistelevat valtiolta kupattua rahaa!- Anonyymi00015
Puoluepoliittisesti persut ovat lähellä uskonnollisia ääriryhmiä. Tosiasiat eivät paina, kun ideologia on vallannut mielen. Ei haittaa köyhyyden ja osattomuuden, turvattomuuden ja epävarmuuden lisääntyminen oman politiikan takia. Kun aate vain on vahva. Ja syy kaikkeen on aina se heikoin. Se, jota ylimielisesti potkitaan.
- Anonyymi00013
Persut ovat vapaata riistaa. Riittää kun yhden kaadetun persun kynnet vie papille niin tämä vetää persun nimen yli kirkon kirjoista.
- Anonyymi00018
Tuosta voi päätellä ettet ole Vihreä eli olet Demari
- Anonyymi00014
Persut ovat ongelmaporukkaa, joilla on erilaisia käytöshäiriöitä lähes läpi linjan.
- Anonyymi00021
Totta, päässä on vikaa.
- Anonyymi00032
Anonyymi00021 kirjoitti:
Totta, päässä on vikaa.
Ap voisi lopettaa turhan yksinpuhelunsa.
- Anonyymi00016
Joutuu taistelemaan koska vittumaisia tyyppejä ei oikein siedetä
- Anonyymi00017
Persut ovat aina outoja, viinaan meneviä viheltäjiä, joiden puheilla on vain ns. perävalotakuu. On niillä joskus ollut ihan fiksujakin ajatuksia, mutta yleisesti ottaen niiden politiikka johtaa aina sotkuihin ja jopa kaaokseen. Itse olen kääntynyt persuja vastaan viime aikoina.
- Anonyymi00019
Asia on päin vastoin. Persut on kaikkea vastaan, jopa tervettä järkeä!
- Anonyymi00020
Vai että persut joutuu taistelemaan kaikkia vastaan. Minusta kun näyttää, että persut haluavat taistella kaikkia vastaan. Sitä saa, mitä tilaa. Jos kaikki muut ovat milloin kommareita, milloin suvakkeja, milloin mitäkin, niin voihan se olla, että muut suhtautuvat vähän nihkeästi.
- Anonyymi00022
Pahuutta tosiaan esiintyy koko maailmassa.
- Anonyymi00025
Koko persuissa siis.
- Anonyymi00023
kun katsoo mihin nyt vallassa olevien persujen politiikka on vienyt Suomen, niin en ihmettele yhtään että ihmiset vastustaa sitä.
Ennätysmäärä, työttömiä, konkursseja, velkaa… ja vastineeksi on saatu vain maahanmuuton väheneminen maasta, jota uhkaa väestökato ja joka Euroopan harvimpaan asuttu - Anonyymi00024
Onhan perussuomalaisilla sentään yksi ystävä - Vladimir Putin.
https://www.ku.fi/artikkeli/4624265-perussuomalaiset-suhtautuvat-myonteisimmin-putinin-venajaan-vasemmistoliitossa-suurin-kielteinen-kaanne - Anonyymi00027
Persut vastaan muut. Näin on persut päättäneet. Js persut on omasta mielestään viisaimpia,empaattisimpia,rehellisempiä,parhaita talousosaajia sekä tietävät ilmastohomman parhaiten.
- Anonyymi00028
Varmaankin siksi että suurin osa maailman ihmisistä kannattaa tasa-arvoisia ihmisoikeuksia, joita persut vastustavat.
Persut ihmettelevät miksi törkyturpaisista öykkäreistä ja vihapuhetta suoltavista valehtelijoista ei yleensä pidetä missään täysjärkisten ihmisten porukoissa. Kukaan täysjärkinen ei sitä ihmettele, vain persut. - Anonyymi00029
Persuja ei edes tunneta maan rajojen ulkopuolella. Ei koko maailma voi olla persuja vastaan.
- Anonyymi00033
Höh,joka maassa on omat haittapersunsa. Ja välillä.pääsevät valtaan,josta seuraa vakavia vaikeuksia.
- Anonyymi00030
Suurin osa ihmisistä on niin helvetin tyhmiä, ei koko maailma sentään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 33129566
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?552359Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien461749- 2071737
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1571611- 341361
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.541135- 1221048
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex99977Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30952