Viron T.H. Ilves varoittaa pakolaisvyörystä Ukrainasta,

mikäli Venäjä voittaa. Vai onko pelkkää pelottelua saaada EU maksamaan,,,,hmm.?
5104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Taitaa tämäkin aloitus olla Putinin trollin tekemä.

Äänestä
  • Siitå oli radion uutisissa juuri.

    Äänestä

Jos Venäjä onnistuu valtaamaan koko Ukrainan, niin vyöry kyllä tulee. Ei Venäjän vallan alla halua kukaan asua, harva venäläinenkään.

Äänestä

Ilves on saanut oppinsa jenkkilästä, hänellä taitaa olla kaksoiskansalaisuus Viroon ja Yhdysvaltoihin. Puheet ovat aina olleet tiukkaa propagandaa Venäjää vastaan. Stubbissa näkyy myös tämä jenkkien asenneilmaston omaksuminen, kun hän opiskeli aikoinaan Yhdysvalloissa.

Äänestä
  • Mutta miten se tuota lausuntoa kyseenalaistaisi??

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

mikäli Venäjä voittaa. Vai onko pelkkää pelottelua saaada EU maksamaan,,,,hmm.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu