Ajattelin perustaa kerhon:IT, eli inhoan työtä. Minä ainakin inhoan työtekoa. Mieluummin elän vähän vaatimattomammin (opiskelijana) kuin uhraisin aikani ja vapaa-aikani työlle. Ihmisen on saatava harrastaa ja olla vapaalla, hoitaa ihmissuhteita ym. Kamalaa jos kaikki aika menee työssä. Onko kumma kun nykuaikana erotaan paljon kun kumpikin puolisoista on aina töissä. Itse tykkään vaihtelevasta työstä. Mieluiten aamu kuudesta kahteentoista päivällä. Ruoka- ja kahvitauoilla. Kamalin työaika olisi iltavuoro tai joku 9-18 aika. Siinähän menee kaikki aika töissä! En varmaan ole ainut joka näin ajattelee, uskallanpahan vaan sanoa että inhoan työskentelyä. Toivottavasti saan joskus kivan ammatin ja opin pitämään sitä. Olen nyt 20v.
Ja vielä:TÄMÄ KIRJOITUS ON TÄYSIN LEIKKIMIELINEN, EIKÄ SIITÄ TARVI KENENKÄÄN HERPAANTUA. kUNHAN PUEN AJATUKSENI SANOIKSI KUN KERRAN TÄMMÖISEN PALSTAN LÖYSIN TÄÄLTÄ!!=)
Ja vielä:TÄMÄ KIRJOITUS ON TÄYSIN LEIKKIMIELINEN, EIKÄ SIITÄ TARVI KENENKÄÄN HERPAANTUA. kUNHAN PUEN AJATUKSENI SANOIKSI KUN KERRAN TÄMMÖISEN PALSTAN LÖYSIN TÄÄLTÄ!!=)
Vastaukset 2
Vanhimmat
kirjoitusvirhe otsikossa, mut ihan sama. Olen kai tyhmistynyt laiskotellessa.
Suomen meininkin on kyllä hirveä... ensin vuosi töissä niin voi olla sitten sen kolme viikkoa sateessa kesälomalla. Pakkohan sitä on prkl jotain tehdä kun on köyhänä syntyny