Kaikki palstan lukijat varmaankin kuuntelivat tai tutustuvat näihin puheisiin. Niistä käy selville miten maa makaa sekä sisä- että ulkopolitiikassa, kuin myös NATO -jäsenyytemme merkitys.
Suosittelu erityisesti niille aktiivisille kirjoittajille, joille Suomen asiat vaikuttavat olevan varovasti sanoen täysin nurinkurisessa käsityksessä.
Suosittelu erityisesti niille aktiivisille kirjoittajille, joille Suomen asiat vaikuttavat olevan varovasti sanoen täysin nurinkurisessa käsityksessä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tiltuloiselle puheet on aivan liian pitkiä.
Ei tiltu jaksa asiapuhetta seurata.
Terveisiä inne eduskuntaan: Paljon puhetta ja rahan haaskausta, vähän rationaalista toimintaa ja tekoja.
Läpä Lässyn LÄÄ
Vaivauduit sentään lässyämään 😐. Ei taida olla parempaa tekemistä? Kaljat loppu? Äiti määrännyt arestiin?
Tiltu ei jaksanut keskittyä kuuntelemaan, lapsetkin leikkii lattialla aina kun uutisia tulee.
Stubbin alalyysi oli erinomainen 😊.
Myös puhemies piti erinomaisen puheen, olipa hänestä muuten mitä hyvänsä.
Tiltu ei kykene keskittymään puheisiin tiltu on oppinut sisäistämään ainoastaa lyhyitä iskulauseita "putin on suuri johtaja " sankari kuolema systeemin puolesta " johtajamme putin ja kim ovat jumalan poikia "