Jos naiset eivät laske vaatimustasoaan

Anonyymi-ap

Jos naiset eivät suostu laskemaan vaatimustasoaan, he voivat jäädä yksin, ihan ilman miestä. He ehkä asuvat loppuelämänsä itsekseen.

Mitä se käytännössä merkitsee?
Tässä muutamia asioita mitä yksin ja ilman miestä asuminen naiselle tarkoittaa:

Sitä että he asuvat siistissä, rauhallisessa kodissa jonka ovat itse sisustaneet oman mielensä mukaan. Sitä ettei heidän tarvitse siivota toisten sotkuja. Jos tulee sotkua, se on omaa ja itse tehtyä sotkua ja siitä kyllä selviää.
Sitä että he päättävät itse mitä ostavat kaupasta, katsovat telkkarista, mitä ruokaa syövät ja mihin aikaan, milloin pitävät makuuhuoneessa valoja päällä, mihin aikaan menevät nukkumaan ja mihin aikaan heräävät,
Sitä että he nukkuvat yönsä rauhassa ilman vieressä kuorsaava ja kääntyilevää miestä joka pitää valveilla. Sitä että heidän ei tarvitse poimia lattialta haisevia sukkia ja likaisia paitoja ja viedä nenäänsä pidellen likavaatteisiin.
Sitä että he saavat käyttää rahansa ja koko palkkansa ihan itse. Siitä ei lohkaista isoa siivua esim. miehen moottoripyöräharrastukseen.
Sitä että he voivat viettää viikonloput, vuosilomat, .joulut ja synttärit ja missä ja miten haluavat.
Sitä ettei heidän tarvitse lähteä anoppilaan pitkästyminen.
Sitä että heidän ei tarvitse kysyä lupia eikä selitellä jos lähtevät tyttöjen iltaan tai muuten vain viihteelle.
Sitä ettei kukaan kyttää mihin aikaan he palaavat kotiin.

Eikö kuulostakin kauhealta? Miettikää hyvät naiset kannattaako olla niin nirso!

9

222

1Äänestä

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Olen jo pitkään ihmetellyt tätä miesten strategiaa, jossa pelottelevat naisia valitsemaan huonoja miehiä sillä, että muuten nainen jää yksin ja lapsettomaksi. Miehet eivät selvästi ymmärrä, että nainen on mieluummin yksin ja lapseton kuin valitsee huonon miehen. Asia ei pelota naisia.

      Ja huonolla miehellä tarkoitan tässä sellaista joka vaatii naiselta paljon, mutta ei anna mitään vastineeksi, kuten:
      - Nainen tekee kaikki omat ja miehen kotityöt ja lastenhoidon sekä hoitaa omansa ja miehen ikääntyvien sukulaisten asiat; mies ei tee mitään.
      - Nainen ylläpitää sosiaalisia suhteita sukulaisiin, myös miehen sukulaisiin. Mies ei tee mitään.
      - Samalla nainen käy töissä ja tienaa rahaa
      - Naisen pitää täyttää miehen asettamat ulkonäkökriteerit ja pitää ne ikuisesti. Ei saa vanheta eikä kroppa saa rupsahtaa raskauden takia. Mieheltä ei saa vaatia mitään ulkonäkökriteereitä tai edes perushygienian ylläpitoa.
      - Yllä olevien johdosta nainen ei ehdi harrastaa mitään mieleisiään harrastuksia, ei edes liikuntaa, mutta pitäisi silti säilyttää laiha ja hyvännäköinen kroppa (hänen pitäisi ilmeisesti nähdä nälkää pysyäkseen laihana).
      - Naisen pitäisi täyttää miehen asettamat kriteerit luonteen, käytöksen ja arvojen suhteen, mutta nainen ei saa vaatia mieheltä samaa. Samoin pukeutuminen, hiukset ja meikki.
      - Naisen tulisi antaa seksiä aina kun mies haluaa ja tyydyttää miehen tarpeet ja fantasiat, mutta mies ei suostu tyydyttämään naista. Jne jne.

      Naisten on parempi olla yksin kuin alentaa vaatimustasoaan ja hankkiutua yllä kuvatun kaltaiseen suhteeseen.

      Jos miehet haluvat parisuhteen ja lapsia, heidän tulisi laskea omia standardejaan eli luopua vaatimasta orjamaista ja itsekeskeistä parisuhdetta, vaan tomimaan vastavuoroisesti.

    • Anonyymi00002

      Toinen vaihtoehto on se, että naisista tulee eron jälkeen yhäreitä. Tämä on monien naisten tulevaisuus kun ovat raskautuneet jännämiehelle.

      Miesten tulevaisuus sen sijaan on kuolla lapsettomina.

    • Anonyymi00003

      ""Olen jo pitkään ihmetellyt tätä miesten strategiaa, jossa pelottelevat naisia valitsemaan huonoja miehiä sillä, että muuten nainen jää yksin ja lapsettomaksi.""

      Voi hemmetti! Kukaa muu ei suorita valintaa kuin nainen ITSE. Älä syytä miehiä. Naiset suorittavat valinnan ja kantavat vastuun.

    • Anonyymi00004

      ""Naisen pitää täyttää miehen asettamat ulkonäkökriteerit.""

      Ei pidä. Tavismiehille kelpaisi tavisnaiset. Rikkaat miehet himoitsevat ja hamuavat nuoria ja kauniita naisia, mutta tässäkin varmaan sivuutat minkä takia nuoret ja kauniit naiset pariutuvat ilomielin paatuneen, vanhan ja rikkaan rahamiehen kanssa. Näissä pariutumisissa se on molemmille win-win kun vanha rahamies saa nuoren ja kauniin naisen kun taas nuori ja kaunis nainen saa miehen joka kustantaa elämän.

    • Anonyymi00005

      Kaikkea sitä kuulee. Miehet on jo vastuussa naisten omista valinnoista🤦‍♂️

    • Anonyymi00006

      Sori, mutta suurin osa miehistä, koita minulle yritetään lykätä, ovat järkyttävän epäpuoleensavetäviä. Naisista en ole edes kiinnostunut.

      • Anonyymi00008

        Tottakai ovat, koska sinuun kohdistuu paljon kysyntää, mutta et onnistu nappaamaan kaikkein kuumimpia miehiä, koska he haluavat pelkkää pildeä.


    • Anonyymi00007

      Kuulostaa todella kauhealta.. Minä en tykkää asua yksin ja asunkin poikani kanssa. Hän ei ole puhuja tyyppiä, mutta minulle on tärkeää että samassa asunnossa asuu minulle läheinen ihminen. Olen vanhempaa ikäluokkaa ja olen asunut elämäni aikana vain muutaman vuoden ajan yksin.

    • Anonyymi00009

      Jaa, että miehet pelottelevat naisia valitsemaan huonoja miehiä.

      Jos ne naisten valitsemat miehet kerta ovat mitä mainioimpia miehiä maan päällä, niin minkä takia parisuhteet ei kestä?🤔

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      134
      762
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      720
    3. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      102
      686
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      667
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      28
      653
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      629
    7. 47
      590
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      535
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      531
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      520
    Aihe