Jos naiset eivät laske vaatimustasoaan

Anonyymi-ap

Jos naiset eivät suostu laskemaan vaatimustasoaan, he voivat jäädä yksin, ihan ilman miestä. He ehkä asuvat loppuelämänsä itsekseen.

Mitä se käytännössä merkitsee?
Tässä muutamia asioita mitä yksin ja ilman miestä asuminen naiselle tarkoittaa:

Sitä että he asuvat siistissä, rauhallisessa kodissa jonka ovat itse sisustaneet oman mielensä mukaan. Sitä ettei heidän tarvitse siivota toisten sotkuja. Jos tulee sotkua, se on omaa ja itse tehtyä sotkua ja siitä kyllä selviää.
Sitä että he päättävät itse mitä ostavat kaupasta, katsovat telkkarista, mitä ruokaa syövät ja mihin aikaan, milloin pitävät makuuhuoneessa valoja päällä, mihin aikaan menevät nukkumaan ja mihin aikaan heräävät,
Sitä että he nukkuvat yönsä rauhassa ilman vieressä kuorsaava ja kääntyilevää miestä joka pitää valveilla. Sitä että heidän ei tarvitse poimia lattialta haisevia sukkia ja likaisia paitoja ja viedä nenäänsä pidellen likavaatteisiin.
Sitä että he saavat käyttää rahansa ja koko palkkansa ihan itse. Siitä ei lohkaista isoa siivua esim. miehen moottoripyöräharrastukseen.
Sitä että he voivat viettää viikonloput, vuosilomat, .joulut ja synttärit ja missä ja miten haluavat.
Sitä ettei heidän tarvitse lähteä anoppilaan pitkästyminen.
Sitä että heidän ei tarvitse kysyä lupia eikä selitellä jos lähtevät tyttöjen iltaan tai muuten vain viihteelle.
Sitä ettei kukaan kyttää mihin aikaan he palaavat kotiin.

Eikö kuulostakin kauhealta? Miettikää hyvät naiset kannattaako olla niin nirso!

9

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Olen jo pitkään ihmetellyt tätä miesten strategiaa, jossa pelottelevat naisia valitsemaan huonoja miehiä sillä, että muuten nainen jää yksin ja lapsettomaksi. Miehet eivät selvästi ymmärrä, että nainen on mieluummin yksin ja lapseton kuin valitsee huonon miehen. Asia ei pelota naisia.

      Ja huonolla miehellä tarkoitan tässä sellaista joka vaatii naiselta paljon, mutta ei anna mitään vastineeksi, kuten:
      - Nainen tekee kaikki omat ja miehen kotityöt ja lastenhoidon sekä hoitaa omansa ja miehen ikääntyvien sukulaisten asiat; mies ei tee mitään.
      - Nainen ylläpitää sosiaalisia suhteita sukulaisiin, myös miehen sukulaisiin. Mies ei tee mitään.
      - Samalla nainen käy töissä ja tienaa rahaa
      - Naisen pitää täyttää miehen asettamat ulkonäkökriteerit ja pitää ne ikuisesti. Ei saa vanheta eikä kroppa saa rupsahtaa raskauden takia. Mieheltä ei saa vaatia mitään ulkonäkökriteereitä tai edes perushygienian ylläpitoa.
      - Yllä olevien johdosta nainen ei ehdi harrastaa mitään mieleisiään harrastuksia, ei edes liikuntaa, mutta pitäisi silti säilyttää laiha ja hyvännäköinen kroppa (hänen pitäisi ilmeisesti nähdä nälkää pysyäkseen laihana).
      - Naisen pitäisi täyttää miehen asettamat kriteerit luonteen, käytöksen ja arvojen suhteen, mutta nainen ei saa vaatia mieheltä samaa. Samoin pukeutuminen, hiukset ja meikki.
      - Naisen tulisi antaa seksiä aina kun mies haluaa ja tyydyttää miehen tarpeet ja fantasiat, mutta mies ei suostu tyydyttämään naista. Jne jne.

      Naisten on parempi olla yksin kuin alentaa vaatimustasoaan ja hankkiutua yllä kuvatun kaltaiseen suhteeseen.

      Jos miehet haluvat parisuhteen ja lapsia, heidän tulisi laskea omia standardejaan eli luopua vaatimasta orjamaista ja itsekeskeistä parisuhdetta, vaan tomimaan vastavuoroisesti.

    • Anonyymi00002

      Toinen vaihtoehto on se, että naisista tulee eron jälkeen yhäreitä. Tämä on monien naisten tulevaisuus kun ovat raskautuneet jännämiehelle.

      Miesten tulevaisuus sen sijaan on kuolla lapsettomina.

    • Anonyymi00003

      ""Olen jo pitkään ihmetellyt tätä miesten strategiaa, jossa pelottelevat naisia valitsemaan huonoja miehiä sillä, että muuten nainen jää yksin ja lapsettomaksi.""

      Voi hemmetti! Kukaa muu ei suorita valintaa kuin nainen ITSE. Älä syytä miehiä. Naiset suorittavat valinnan ja kantavat vastuun.

    • Anonyymi00004

      ""Naisen pitää täyttää miehen asettamat ulkonäkökriteerit.""

      Ei pidä. Tavismiehille kelpaisi tavisnaiset. Rikkaat miehet himoitsevat ja hamuavat nuoria ja kauniita naisia, mutta tässäkin varmaan sivuutat minkä takia nuoret ja kauniit naiset pariutuvat ilomielin paatuneen, vanhan ja rikkaan rahamiehen kanssa. Näissä pariutumisissa se on molemmille win-win kun vanha rahamies saa nuoren ja kauniin naisen kun taas nuori ja kaunis nainen saa miehen joka kustantaa elämän.

    • Anonyymi00005

      Kaikkea sitä kuulee. Miehet on jo vastuussa naisten omista valinnoista🤦‍♂️

    • Anonyymi00006

      Sori, mutta suurin osa miehistä, koita minulle yritetään lykätä, ovat järkyttävän epäpuoleensavetäviä. Naisista en ole edes kiinnostunut.

      • Anonyymi00008

        Tottakai ovat, koska sinuun kohdistuu paljon kysyntää, mutta et onnistu nappaamaan kaikkein kuumimpia miehiä, koska he haluavat pelkkää pildeä.


    • Anonyymi00007

      Kuulostaa todella kauhealta.. Minä en tykkää asua yksin ja asunkin poikani kanssa. Hän ei ole puhuja tyyppiä, mutta minulle on tärkeää että samassa asunnossa asuu minulle läheinen ihminen. Olen vanhempaa ikäluokkaa ja olen asunut elämäni aikana vain muutaman vuoden ajan yksin.

    • Anonyymi00009

      Jaa, että miehet pelottelevat naisia valitsemaan huonoja miehiä.

      Jos ne naisten valitsemat miehet kerta ovat mitä mainioimpia miehiä maan päällä, niin minkä takia parisuhteet ei kestä?🤔

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe