Sheriffi

Voiskohan noi JoJon jutut alkaa jo pikkuhiljaa deletoimaan. Menee koko palsta pilalle. Yrittää lietsoa riitaa.
12582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Luon kirjoituksillani alustaa, josta voisi lähteä keskustelemaan mutta ette näytä ymmärtävän. Jos kirjoitan kriittiseen sävyyn tempauksista mitä nainen tekee ja yritän herättää keskustelua, saan vastaukseksi jotain "hanki elämä", "mee hoitoon", "oot homo" -tyyppistä lässytystä. ETTEKÖ OSAA MUUTA KIRJOITTAA???
Ihan yhtä hyvin voisin vaatia poistettavaksi kaikki homoksi ja sairaaksi haukkuvat viestit herjauksen nimissä mutta en tee sitä, koska jaksan uskoa, että joku vääräleukalässyttäjäkin saattaisi äityä kunnon keskusteluun jos sitä riittävästi ravistelee. Teille tämä "ravistelu" on vain hyökkäystä ihmisyyttänne vastaan. Säälikää itseänne jos osaatte.

Äänestä
  • TAISIPA SATTUA ITSEESI.

    "joku vääräleukalässyttäjäkin saattaisi äityä kunnon keskusteluun jos sitä riittävästi ravistelee" MIKSI KIRJOITAT NOIN KUN ET ITSE KYKENE SIIHEN?

    "Säälikää itseänne jos osaatte" MIKSI PITÄSIS? ITSE ET KYKENE EDES ANALYSOMAAN OMIA AJATUKSIASI!

    JA FAKTAT ON FAKTOJA, KESTÄ SE KUIN MIES!

    Äänestä

  • Onko tuo sinun mielestäsi keskustelua?

    Äänestä

Jos on niin ymmärtämätön tosikko, että itkupilliruinaajaksi täytyy ryhtyä luettuaan JoJo:n kirjoituksia, niin voi olla lukematta niitä. JoJo kärjistää ärsyttävän taidokkaasti keskivertonaisen keskivertoisia, välillä koomisiakin piirteitä.

Äänestä
  • Ei jaksa enää naurattaa. Sama levy pyörii koko ajan.

    Äänestä

  • Mihinkähän Sanna on kadonnut puolustajien joukosta?

    Äänestä

  • Kärjistäisi sitten yhtälailla keskivertoMIEHEN keskivertoisia ja välillä AIVAN naurettavia piirteitä.Eiköhän miehillä ole näitä piirteitä vielä enemmän kun naisilla.Saatais ehkä sitten kunnon keskustelua aikaan...aivan kuten JoJo sanojensa mukaan yrittää.Lisäksi JoJo voisi valita aiheensa vähän paremmin.Luulen että monikaan ei innolla viitsi lukea noita NAISEN KOULUTTAMISEN juttuja,jotka jo hipovat väkivaltaan yllyttämistä.

    Äänestä

  • pirttihirmu26 kirjoitti:

    Kärjistäisi sitten yhtälailla keskivertoMIEHEN keskivertoisia ja välillä AIVAN naurettavia piirteitä.Eiköhän miehillä ole näitä piirteitä vielä enemmän kun naisilla.Saatais ehkä sitten kunnon keskustelua aikaan...aivan kuten JoJo sanojensa mukaan yrittää.Lisäksi JoJo voisi valita aiheensa vähän paremmin.Luulen että monikaan ei innolla viitsi lukea noita NAISEN KOULUTTAMISEN juttuja,jotka jo hipovat väkivaltaan yllyttämistä.

    Palsta on vapaa, siitä vain kirjoittamaan miehen omituisuuksista. Turha sitä on mankua ja pyytää poistettavaksi JoJo:n viestejä. Ei maailma parane jos työntää pään pensaaseen.

    Jos tarpeeksi taidokkaita kirjoittajia löytyy, niin olisihan niitä hauska lukea vaikka siinä miehiä parjattaisiinkin. Ei niin tosikko saa olla, että moisista loukkaantuu.

    Äänestä

  • Timo_yh kirjoitti:

    Palsta on vapaa, siitä vain kirjoittamaan miehen omituisuuksista. Turha sitä on mankua ja pyytää poistettavaksi JoJo:n viestejä. Ei maailma parane jos työntää pään pensaaseen.

    Jos tarpeeksi taidokkaita kirjoittajia löytyy, niin olisihan niitä hauska lukea vaikka siinä miehiä parjattaisiinkin. Ei niin tosikko saa olla, että moisista loukkaantuu.

    eräällä, jo poistetulla viestillänsä, JoJo yllytti väkivaltaan, ohjeineen päivineen.
    Ei se ole mies eikä mikään, kun pitää pienempiään kuisata.

    Äänestä

JoJo on saanut säpinää keskusteluun.Se on tainnut olla tarkoituskin.Tuolla se nytkin nauraa partaansa.Tai ei, eihän parta pahoille kasva, turpajouhet joutaville(jojoille)

Äänestä
  • ...että JoJon kanssa ei voi rakentavasti väitellä eikä edes keskustella. Ihmiset ovat aiemmissa ketjuissa esittäneet JoJolle kysymyksiä, joihin hän ei ole jostain syystä kuitenkaan vaivautunut vastaamaan.

    JoJo kirjoittaa oletuksensa ja omat (ilmeisestikin varsin ikävät) kokemuksensa naisista kaiken kattavana totuutena, joten keskustelussa tälläisen mielipiteen omaavan ihmisen kanssa ei ole mitään mieltä.

    Saarnaaminen ei ole mielestäni keskustelua.

    Siinä (ja se taitaakin olla ainoa asia) olen samaa mieltä JoJon kanssa että kommentit "hanki elämä" tai "Hakeudu hoitoon" eivät ole mistään kotoisin.

    Provosoinnissa JoJo on onnistunut varsin hyvin. Mutta tämäkin vitsi jaksaa naurattaa vain kerran.

    Äänestä

Viimeisin viesti jonka tämän palstan sheriffi on kirjoittanut on 27.5. toivottavasti käy kuitenkin tiheämmin mitä kirjoittaa?? Muuten ehdottaisin kyllä sheriffin vaihtamista. Parista viestistä olenkin jo laittanut 'Ilmoita asiattomasta viestistä', ne ilmeisesti menevät kuitenkin suomi24 ylläpidolle eikä palstan sheriffille?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko paikalla kirjoitti:

Voiskohan noi JoJon jutut alkaa jo pikkuhiljaa deletoimaan. Menee koko palsta pilalle. Yrittää lietsoa riitaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu