Sen voit hyvinkin saada, jos Lindtmanista tulee pääministeri.
Ajattelepa sitä. Fatim Diarra, Sofia Virta, Nasima Razmyar ja Minja Koskela ministereinä.
Ajattelepa sitä. Fatim Diarra, Sofia Virta, Nasima Razmyar ja Minja Koskela ministereinä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 71
Vanhimmat
Ehdotan että tämä on skandaali.
Tuollaista skandaalia ei pääse tapahtumaan, koska tuleva pääministeri Riikka Purra ei kelpuuta ainuttakaan aloittajan mainitsemista naisista hallitukseensa.
HAH, luuletko sä tosissas että Purrasta tulee pääministeri? EI TULE koska kansa ei sitä halua!
Ovat koska tahansa parempia ministereitä kuin yksikään persupöljä.
Marin näytti mitä tuloksia syntyy kun nainen on ministerinä, pelkkää paskaa.
Ovat koska tahansa parempia ministereitä kuin mainitsemasi yksi
lapsensa jättänyt marin doka
Kaisa Juusto ja Ville Tampio ovat näyttäneet mitä tuloksia syntyy kun on persu ministerinä. Täydellistä osaamattomuutta, pelkkää tuhoa ja kurjuutta.
Fatimasta tulis hyvä puolustusministeri!
Nazimasta superhyvä ulkoministeri.
Sinäkö olet niitä ruskean reijän ritareita? Ja naistenvihaaja?
Marin oli narkki.
Olitko selvin päin kun tuon kirjoitit ?
Se olisi hienoa.
'niin hienoa - ei heikkoa etten keksi sanoja kuvaavaan.
Laiha kuin Marin
Niin olisi! Kaikki kannustamaan Fatiimaa ja Nasimaa!
Fatima ei oo laiha.
99% varmuudella noin juuri käy oisko Nasima taikka Fatim ulkoministeri Minja taikka Sofia ulkoministeri Voi Suomi mihin menet
Älkää! nään ensiyönä painajaisia.
Parasta on saatella
Sdp äänestyskopissa
haudan
lepoon.
pulikkona tappa kaisana elisana
Joka neljäs äänestää sosiaalidemokraatteja.
Sinä ilmeisesti kirkkovenettä.
PERSUT ne pitäisi saatella haudan lepoon!
..mahdatko tuntea yhtään henkilökohtaisesti ..
Monikulttuurinen feministiryhmä on maamme paras johtoryhmä. Jokaisen kansalaisen elämä muuttuu entistä paremmaksi!
Fattima piästöö plöräyttävän piaaarun sen kunniaksi!
...tuo vaatii hieman perusteluja , matuja kun pyörii jo nyt enemmän kuin haitalle asti ..
Hamassalon pitää myös päästä ministeriksi…
Ei ikinä enää
Kaikkihan noista käyvät mainiosti! Niks-naks likkaa kohta kukaan ei muista, paitsi kaikki pienituloiset. Heille kauhistus ja mörkö josta nähdään painajaisunia vielä vuosikymmenen ajan!
Persujen paniikki oman kannatuksen syöksylaskusta ja demareiden ylivoimaisesta johtoasemasta on sitten surkuhupaisaa seurattavaa.
On satavarmaa että persut eivät ole seuraavassa hallituksessa. Kukaan ei enää halua katastrofaalisten törppöjen kanssa hallitukseen, nyt kun kaikki ovat nähneet mitä siitä seuraa.
Sekin on satavarmaa että sdp kannatus tulee seuraavassa hallituksessa romahtaa samallalailla kuin enkkujen työväenp. Mutta eihän punatattisen järki riitä tajuumaan miksi.
Jos seuraava hallitus kykenee korjaamaan edes joitain nykyisen paskahallituksen pahimmista katastrofeista, niin kannatus pysyy korkealla tai jopa nousee.
Riittää kun työntekijöille ja työttömille palautetaan ne oikeudet jotka porvarihallitus heiltä häikäilemättömästi riisti, toteuttaessaan sitä EK:n kirjoittamaa ohjelmaa.
Kauhean ajatuksen heitit.
Älä puhu noin järkyttäviä.Ei koskaan vasurikommareita,kiitos ei.
Suomi lähes tuhottiin Marinin aikana velkaa maksetaan vielä kauan nyt sama halutaan toistaa Ihme maa
Tuo on kova setti, sen jälkeen ei tarvitse enää mennä Korkeasaareen kun kaduilla se on heti edessä.
Fatimasta tulisi hyvä liikenneministeri sehän osaa ajaa polkupyörällä.
Pakolais lennot alkais pyöriä Nonstoppina ja vain tulijoita
Kyllä haluan, kiitos. Koska tahansa ennemmin kuin nykyiset kokoomuksen ja persujen ministerit, jotka vihaava köyhiä, työttömiä ja yhteiskunnan heikko-osaisia ja ovat tehneet kaikkensa muuttaakseen näiden elämän mahdollisimman kurjaksi.
Kaikki leikkaukset on tehty ideologisin perustein koskemaan vain heikko-osaisia, samaan aikaan kun rikkaille on koko ajan järjestetty lisää verohelpotuksilla.
Ihmisille jotka tekevät työtä on järjestetty verohelpotuksia, nämä kelan asiakkaat ei niitä tarvitse kun veronmaksajat niitä elättää?
Ollaan tuhoon tuomittuja jos noi pääsee valtaan
Sinä ehkä haluaisit, mtta käydään ensin vaalit.
No nyt on hyvät ministeriehdokkaat!!
Lindenann piäministerinä, ulkoministerinä Fat Imaami, Natsima oikeusministerinä, opetusministerinä tietenkin Minja Koskela!!!!
Voi kauheeta!
Tahdon Fatiman ministeriksi ihan siksi että joitain ihmisiä vituttaisi.Hänen taidoista en tiedä mitään.Vittuiluksi voisin äänestääkin häntä.Vahingonilo on oikea ilo
Ulkoistaa koko toiminta ajoissa, ettei tuu vahinkoa ja kuluja.
Fatiman lemppaisin tuosta pois. Muut on ihan ok tai semi-ok.
Vois olla melko koominen jengi
Kyllä joku somppu tohon mukaan mahtuis
Toivotaan nyt kuitenkin että aloittajan nimeämät tyypit olivat vain aloittajan pahaa unta.
No ketä muita se antti valtsisi muka?
Voiko Marinin jälkeen tulla vielä huonompi hallitus. Näköjään voi.
Toivotaan että noista kaikista tulee ministereitä. Vaikka vain sen takia että persuja vituttelisi.
Minä suorastaan odotan, että pääsevät huseeraamaan seuraavaan hallitukseen. Näette sitten miten siinä käy. Maahanmuutto kasvaa kasvamistaan ja se tietää yhä enemmän kuluja, jotka ovat suomalaisilta pois. Mutta, on kiva seurata miten vasemmistokansalaisten naamat venyvät, kun näkevät mitä tuleman piti. Saavat sitä mitä tilaavat.
Kyllä, mutta jonnekin kauas Afrikkaan.
Siinä niitä ...... on jotka saisi Suomen talouden vieläkin sekaisemmaksi.
Se olisi kauhein painajainen Suomelle.
Nuo kauhistukset voisivat minä hyvänsä Yönä mennä esim. Kaisaniemen puistoon yksin ilman joukko / Yksilömörön Raiskaustappo vaaraa . Niin rumia että hirviötkin oksentelee !
EN.
Haluan. Upeita naisia.
Suomeen tulee seuraavaksi hallitukseksi sinipuna. Jos Kepu mukaan menisi, se olisi hyvä.
Kepulla ei ole mitään tarjottavaa.
Kaikkosen kankikin osoittaa jyrkästi alaspäin.
Aika näyttää, miten vaaleissa käy. Uskon, että vaalessa PS ja Kepu tulevat olemaan lähellä toisiaan. Ehdokasasettelu ratkaisee kaiken.
Kauhan paikka.
Toivolan kun saisivat takaisin ja ministeriksi, olisihan se hienoa, jos olisi musta homoministeri.
En ainakaan halua Rydmania ja Purraa seuraavaan hallitukseen, persut on tän maan tuho. Niin ja kokoomuslaiset myös!
Ihan ovat aloituksessa mainitut naiset yhtä hyviä ministereiksi kuin nykyisetkin pellet. Ei mitään ongelmaa minulle. Rasistipojuja he tietenkin haittaavat. Rasistipojujen elämä on aina niin vaikeaa, aivan kuten venäjämielistenkin.
Mä olen kyllä sitä mieltä että tää p¡llu-Virta ei ole ministeriainesta.
Tuoko lauma laittaisi Suomen asiat kuntoon ? Painajaismainen ajatus pahimmasta päästä.
Vielä kerran : Herra meitä moiselta varjelkoon !
Pelkkää tuhoa saisivat aikaan.
Haluan kyllä. Fiksuja kaikki