Kivitippu puretaan ja maisema ennallistetaan

Anonyymi-ap

Hienoa että viimeinkin järki voittaa.

12

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Mistä tämä tieto?
      Onko faktaa vai fiktiota?

      • Anonyymi00002

        Täyttä fiktiota. Tippu toimii aivan uudella sykkeellä


      • Anonyymi00007

        Fiktiota mutta ei ehkä eripuraisen lappajärven edes kannata muuta toivoakkaan. Valitkaa nyt paikallinen kunnajohtaja joka lyö nyrkin pöytään kesksutalaisten jäärien päähän. On turmiollista että joku hiton politiikka estää hyvien kuntaa hyödyttävien asioiden etenemisen.
        Oman alueen kunnanjohtaja joka on käynyt hieman muuallakin ja liikkuu myös ettei vain pönötä pöytänsä takana kokoaikaa ja etänä voi joitain asioita silti hoitaa muttei koko pestiä.


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Fiktiota mutta ei ehkä eripuraisen lappajärven edes kannata muuta toivoakkaan. Valitkaa nyt paikallinen kunnajohtaja joka lyö nyrkin pöytään kesksutalaisten jäärien päähän. On turmiollista että joku hiton politiikka estää hyvien kuntaa hyödyttävien asioiden etenemisen.
        Oman alueen kunnanjohtaja joka on käynyt hieman muuallakin ja liikkuu myös ettei vain pönötä pöytänsä takana kokoaikaa ja etänä voi joitain asioita silti hoitaa muttei koko pestiä.

        Eihän täällä mitään eripuraa ole, pari kirjoittajaa, ja muutama ulkokuntalainen


    • Anonyymi00003

      Eipä näy matkailijoita eikä muutakaan porukkaa

      • Anonyymi00004

        Kohta on täysi tohina.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Kohta on täysi tohina.

        Kohta on tainnut olla jo kymmeniä vuosia.


    • Anonyymi00005

      Meteoriitti sais aikaan kansan vaelluksen?😳

    • Anonyymi00009

      Liikemaneesissa huimasti enemmän potentiaalia.
      Lisäksi siihen voisi helposti rakentaa lisäkerroksen ylöspäin.

      Paikalliset yritykset tulisivat heti siihen. Lisäksi olisi kunnolla tilaa eläkeläisten tuleville tiloille.

      Mahtuu kangaspuut paremmin sisälle.

    • Anonyymi00013

      Maneesissa on tulevaisuus!

      Koettakaa nyt maalaistollot pitää edes jostakin huolto tai saada edes ulkona oleva paskahuussi toimimaan.

      Sekin on näköjään liian monimutkainen laite. Kaikki kaatuu yksi kerrallaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      106
      2669
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      107
      1900
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      69
      1576
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      25
      1284
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      25
      1119
    6. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      53
      1022
    7. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      82
      996
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      95
      988
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      126
      987
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      343
      853
    Aihe