niin vasemmistodemarit vastaa siihen häiriköimällä, eli yleensä tulee tätä tuttua "persu" - huutoa.
Se vaan paljastaa sen, että kun näiden vassujen äly ei riitä asiallisiin juttuihin tai kommentteihin, niin jäljelle jää häiriköinti. Kyseessä on ilman muuta kelapummit.
Kun SDP:stä pistetään karua faktaa
Anonyymi-ap
7
73
Vastaukset
- Anonyymi00001
Älä viitsi persuilla.
- Anonyymi00004
Eikö lääkitys auta boomeria...hahahaa?
- Anonyymi00007
Anonyymi00004 kirjoitti:
Eikö lääkitys auta boomeria...hahahaa?
8-vuotiaan lällättelyä.
- Anonyymi00005
Kun kerrotaan faktaa tämänhallituksen epäonnistumisista, sinun kaltaiset aloittavat heti, syyttelemään edellistähallitusta.
Onneksi kansa on tajunnut kuinka paskahallitus meillä nyt on.
Kivaa lukea näitä Persu ulinoita, paniikkia on käsinkosketeltavissa heidän porukassa. - Anonyymi00008
Demarit ovat keskenään tappelevaa lössiä.Missähän välissä ehtivät hoitaa valtakunnan asioita.
- Anonyymi00009
Jep, sitä persu-huutoa on taas tullut.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1027037Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4156786SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1625062Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien953982Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963911Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723847Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103632Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03340Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil82172Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161749