Mite pääsen taivaaseen?

Anonyymi-ap

Miten minä, huono ihminen pääsen kuoltuani taivaaseen?

8

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Sinun pitää ensin ymmärtää, että olet erottamaton osa kaikkeutta. Nyt ja kuoltuasi. Helvetti on ihmisten keksintö.

    • Anonyymi00002
      UUSI

      Suomessakin on tarjolla useita kristillisiä lahkoja jotka tarjoavat taivasosuuksia. Liity johonkin niistä.

      • Anonyymi00005
        UUSI

        Kannattaa myös tsekata muslimien tarjonta (ks. paratiisi). Siinä voi saada hyviä paikkoja ihan sopivia tekoja tekemällä.


    • Anonyymi00003
      UUSI

      Armo on se lohduttava sana. Jumala ottaa jokaisen vastaan.
      Herra on omienssa turva, hän pelastaa heidät pahojen käsistä. Ps 97:10
      Sinuna menisin luterilaiseen keskustelupiiriin olet sitten kirkkoon kuuluva tai et. Siellä voit keskustella asiasta. Sinulla on etsikkoaika jos tuota mietit?
      Voin vakuuttaa että uskovaisena on rauhallinen ja turvalllinen olo. Ei ole syytä ketään solvata, mieluummin vain toivottaa tervetulleeksi joukkoomme jokaisen jolla siihen haua on. Ja myös antaa ateistien ja muita uskontaa noudattavien olla omassa ryhmäsään moittimatta tai arvostelematta.
      Uskossa ja raamatussa on niin paljon selvittämättömiä kohtia, että niitä ei kannata ruveta perkaamaan. Elää vain sillä uskolla minkä omaa, sen varassa pärjää. Kaikkea hyvää sinulle!

    • Anonyymi00004
      UUSI

      Finnairilla helpoiten.
      Elävänä on halvempaa kun rahti kävelee itse koneeseen. .

    • Anonyymi00006
      UUSI

      Tuhkana Space-X:n kyydissä.

    • Anonyymi00007
      UUSI

      Taivas on henkistä hyvinvointia elomme aikana. Ehkä se on sitä kun ajattelemme itse, mitä kaikki eivät tee, tai se on omasta ajattelusta ja vanhoista oppimista vapautumista. Joka tapauksessa, me kaikki haluamme voida hyvin juuri nyt. Siksi ei ole oikein puuttua toisten elämään.

      Me voimme hyvin kun saamme elää itse omaa elämäämme. Emme voi ehdollistaa toisten elämää.

    • Anonyymi00008
      UUSI

      Et pääse vaan matojen ruuaksi arkkuun tai tuhkaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      41
      6105
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      307
      5037
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      159
      4841
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      135
      4659
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      19
      3877
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2394
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2178
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      25
      1782
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1772
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      214
      1459
    Aihe