Anna Kontula sanoi, että on tarpeetonta kieltää laissa lähisukulaisia harrastamasta keskenään seksiä.
Eli vassuja ei haittaa jos sisko ja veli harrastaa seksiä esim. ihan pimeetä.
Paljonko tätä tapahtuu vasemmistolaisten keskuudessa.
Vasemmistoliitto kannattaa insestiä.....aika sairasta
19
110
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Juttu muuten pitää paikkansa, toisin kuin pipipää vassun valeet.
- Anonyymi00002UUSI
Kontulan huora lienee itsekkin jonkinlaisen sukurutsan tulos
- Anonyymi00003UUSI
Varmaan aika moni vassari.
- Anonyymi00015UUSI
Karmean näköinen ainakin.
- Anonyymi00016UUSI
Myös eläimiin saisi sekaantua Kontulan mukaan.
- Anonyymi00004UUSI
Persuissa näitä pedofiileja on ollut ehdolla useita.
Miten itse spermaturpa?- Anonyymi00011UUSI
Ja demareissa.
- Anonyymi00006UUSI
Kaikki pervous hyväksytään vasemmistossa.
- Anonyymi00012UUSI
Sairasta.
- Anonyymi00007UUSI
Miksi vassarit tykkää pervoilusta?
- Anonyymi00022UUSI
Sitä saa ihmetellä.
- Anonyymi00008UUSI
Parempi tietää, että lapsi onkin veljen eikä muun tuntemattoman hampuusin.
- Anonyymi00009UUSI
Siskon kanssa lapsen saaminen ei onnistu, vaikka vasemmistolainen niin luulee.
- Anonyymi00010UUSI
Anonyymi00009 kirjoitti:
Siskon kanssa lapsen saaminen ei onnistu, vaikka vasemmistolainen niin luulee.
MItes, jos tyttären lapsen isä onkin tyttären oma isä. Eikö lapsella ole ollenkaan vaaria?
- Anonyymi00017UUSI
Anonyymi00010 kirjoitti:
MItes, jos tyttären lapsen isä onkin tyttären oma isä. Eikö lapsella ole ollenkaan vaaria?
Vassariäidin lapset ovat tottuneet tapaamaan paljon uusia setiä etenkin viikonloppuaamuisin.
- Anonyymi00013UUSI
Mitä ihmettä!
- Anonyymi00014UUSI
Kumman hiljaa se vassari häirikkö nyt.
- Anonyymi00020UUSI
En löytänyt puolueen kantaa.
Seksuaalipolitiikka on Kontulan mukaan laaja aihe ja seksuaalilainsäädäntö on ”joiltakin osin hyvin epälooginen”– Seksuaalikysymyksiä koskeva lainsäädäntö on syntynyt vuosikymmenten tai jopa vuosisatojen kuluessa pirstaleisesti, seksin politiikasta kirjoittanut Kontula toteaa.
Hän ottaa epäloogisuudesta esimerkiksi eläinpornon ja eläimiin sekaantumisen, joista ensimmäinen on kielletty, mutta jälkimmäistä ei.
Toinen esimerkki on seksin lähisukulaisen kanssa kieltävä laki.
– Tämän perusta tulee siltä ajalta, jolloin koko lainsäädännön ajatuksena oli jälkeläisten tuottaminen ja oli huomattu, että lähisukulaisten kanssakäymisestä syntyvillä jälkeläisillä on kohonnut riski saada erilaisia sairauksia. Koko seksin funktio on sen jälkeen muuttunut aika lailla erilaiseksi.
Kontula pitääkin kyseistä pykälää nykyään tarpeettomana, kun kyse on täysi-ikäisten välisestä seksuaalisesta kanssakäymisestä.
– Vaikka ymmärrän, että siihen liittyy moraalista pohdintaa ja vahvoja mielipiteitä, niin se ei ole asia, jota pitäisi säädellä lailla.
Minä en allekirjoita tuota ajatusta. Tosin lainsäädäntöön en ole perehtynyt, josta Anna siis puhui. - Anonyymi00021UUSI
Voi jessus sentään.....
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17810813Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710289Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325729Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784548Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313036- 1713035
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381826Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981418Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61260Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161184