Mikä lääkkeeksi päänahka kipuun?

Pidän kotona nyt hiuksia kiinni eilisestä saakka näin:

https://ibb.co/Qvcpt8Hn

Päänahkaan sattuu tämä hiusten kanssa taistelu. Hiusten avaaminen ei kuitenkaan ole vaihtoehto koska minä haluan hallita tapahtumia päässäni.

Oisko kuitenkin jotain päänahka voidetta tms jolla voisi helpottaa päänahan tuskaa kun tukka on kiinni? 🤔
10256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ihan itse aiheutettu ongelma. Avaa nääs tukkas ja no proplem ei päänahkakipuja

Äänestä
  • Miksi leikit mun ongelmilla? Hiusten avaaminen kun ei tule kyseeseen koska MINÄ päätän ja haluan päättää miltä tukka mun päässä näyttää!

    Äänestä

Ootko aikaisemmin pitänyt hiuksia kiinni tuolleen? Se voi johtua siitäkin että sun päänahka ei ole tottunut tuonkaltaiseen venytykseen. Varmasti se helpottaa jonkin ajan kuluttua kun siihen tottuu.

Äänestä
  • Mun hiukset on toki kauniita en mä mistään permanentilla pilatuista hiuksista tai niiden hoidosta alkais vaahtoomaan

    Mun kaunis tukka näkyy tässä kuvassa

    https://ibb.co/7Npzgjfg

    Äänestä

  • En oo aiemmin pitänyt hiuksia kiinni. Nyt oon hämmästynyt ponnariin irtosi tukkaa kun käytin hiuksia auki kampasin ja laitoin takaisin kiinni mun tukka menee ehkä pilalle ja mua alkaa itkettää ☹️

    https://ibb.co/9kRnp0p5

    Äänestä

  • En oo aiemmin pitänyt tukkaa tälleen kiinni. Mitä venytykseen tulee niin mulla on omassa päässä oikeus tehdä hiuksilleni mitä haluan ❤️🙏

    Äänestä

  • "Varmasti se helpottaa jonkin ajan kuluttua kun siihen tottuu."

    Mitä mieltä sä oot kannattaisko mun kokeilla risiiniöljyä esim. Päänahkaan vai odotanko vaan et päänahka tottuu hiusten kiinni pidosta tulevaan rasitukseen? Jos siis meinaat että päänahkani vois tottua hiusteni aiheuttamaan venytykseen?

    Äänestä

Auttaiskohan joku kosteusvoide tms vähän rauhoittamaan päänahkaa jos haluat pitää hiukset kuitenkin kiinni.

Äänestä
  • Sitähän mä aloituksessa kysyin. Hiusten avaaminen ei ole vaihtoehto koska mulle on annettu valta hallita mun hiuksia ja mä myös käytän sitä valtaa pitämällä mun hölmöt hiukset kiinni aina kotioloissa ❤️🙏

    Äänestä

Tuolla luki että risiiniöljyä Päänahkaan jos haluaa rasittaa päänahkaa hiusten kiinni pitämisellä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pidän kotona nyt hiuksia kiinni eilisestä saakka näin:

https://ibb.co/Qvcpt8Hn

Päänahkaan sattuu tämä hiusten kanssa taistelu. Hiusten avaaminen ei kuitenkaan ole vaihtoehto koska minä haluan hallita tapahtumia päässäni.

Oisko kuitenkin jotain päänahka voidetta tms jolla voisi helpottaa päänahan tuskaa kun tukka on kiinni? 🤔

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu