Venäjä halusi Ukrainan lopullisessa ratkaisussa

Slaavien perheeseen.Jos me suomalaiset vedämme kanihatusta oman atomipommin niin voimmeko joutua niin pahaan ansarakoon että olemme lopulta myös slaaviarkussa kuten jo Ukraina on kohta vaikka sai miljardikaupalla rahaa ja aseita länneltä.Voiko kohtaloaan muuttaa?
3103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole mitään "slaavien perhettä", eikä etenkään sellaista, jolla jostain ihmeen syystä pitäisi olla johtajanaan venäläinen veridiktaattori.

Äänestä

Trumpilla on slaavivaimo.Jos Trump järjestää omille porukoille lisää slaavivaimoja niin kohta USA ja Venäjä ovat Monarkia liitossa keskenään ja demokratioita vastaan.Tällainen Diktatuuri Rooma voi olla kohta edessä ja se vasta on painajainen.

Äänestä

Suomi haluaa hunajaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Slaavien perheeseen.Jos me suomalaiset vedämme kanihatusta oman atomipommin niin voimmeko joutua niin pahaan ansarakoon että olemme lopulta myös slaaviarkussa kuten jo Ukraina on kohta vaikka sai miljardikaupalla rahaa ja aseita länneltä.Voiko kohtaloaan muuttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu