Keitä nämä sanat kuvaavat?

Työtön(tapa), yksinäinen, köyhä, moniongelmainen ja naisia saamaton.

Kyllä, ne kuvaa juuri palstan muutamaa vakiovasemmistolaista.

Otan osaa surkeuteen.
23199
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Eihän vassu voi naista saada, koska hän viettää täällä viikot ja viikonloput.

Äänestä
  • Mt-ongelma oireilee taas pahasti.

    Äänestä

Aloittaja sen tietää , ja tietenkin hakeutuu vertaistensa joukkoon.

Ikänsä ilman naista elänyt aloittaja on vielä toki säilyttänyt naisen ihannointonsa. Kaiken kokeneille eivät naiset ole mikään ideaali - usein päinvastoin.

Äänestä
  • Voi voi resukka kun minulla on elämässäni naisia piisannut, vaikka nyt olen ollut pitkään avoliitossa naisen kanssa

    Mutta katsos kun sinä roikut täällä aina, niin turha haaveilla naisista.


    Avaaja.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Voi voi resukka kun minulla on elämässäni naisia piisannut, vaikka nyt olen ollut pitkään avoliitossa naisen kanssa

    Mutta katsos kun sinä roikut täällä aina, niin turha haaveilla naisista.


    Avaaja.

    Sinä asut äitisi kanssa vuokrayksiössä.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Sinä asut äitisi kanssa vuokrayksiössä.

    Voi voi raukka, kun en asu.

    Mutta lyön vetoa, että oler köyhä.

    Äänestä

Suomessa ei muuten ole enää naisia vaan vosuja.

Äänestä
  • Kuten sun äitis.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Kuten sun äitis.

    Sinä asut äitisi kanssa vuokrayksiössä.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Sinä asut äitisi kanssa vuokrayksiössä.

    Ei kun sinun äitis, pöllö

    Äänestä

Hehhehhehhe, tuo onkin kuvaus itsestäsi dorkapersu. 😅 Miten onnistuitkin osumaan noin oikeaan.

Äänestä

Kaksi tapausta: 1. työhaluton vassari. 2. yhteiskuntaan integroitumaton kehitysmaaIainen, eli vasemmiston Iemmikki.

Vasemmisto on siis konkreettisesti ongelmapesäke, joka maksaa veronmaksajille miljardeja euroja jokaisena vuotena. Ja pahimmillaan viattomien kansalaisten hengen.

Äänestä
  • Uuu. Ottakaa huone hotellista, sinä ja teinipersu.

    Äänestä

Miksi nämä vasurit eivät mene vaikka jollekkin deittisivustolle, kokeileen?

Äänestä

Jos olisi rutosti rahnaa - niin kuin persuilla yleensä on - niin voisi mennä vaikka Mosambikiin asti hakemaan tumman ja kyvykkään panomiehen.

Äänestä

Aloittaja se vaan miettii aina itseään murjussaan ja vaihtaa sepustukseen oman nimen tilalle vasemmistolainen.

Äänestä

Napakymppi.

Äänestä

Naurattaa. Ensin oikeistotollo valittaa, että vasemmistopuolueet ovat täynnä naisia, ja seuraavaksi hän kirjoittaa, että vasemmistolaiset eivät saa naisia.

Uskoisin, että myös vasemmistonaiset saavat tarpeeksi naisia nimenomaan koska ovat vasemmistolaisia.

Äänestä

Ehkä Ben ei ole ihan entisensä sen sairaalareissun jälkeen.

Äänestä

Hyvin kuvaavatkin.

Äänestä

Nyt on paha.

Äänestä

Totuus sattuu.

Äänestä

Ketä nämä sanat kuvaavat?

-Peruskoulun päästötodistuksen keskiarvo 5,7
-Viina maistuu urakalla
-Mamut ja vihervasemmistolaiset pelottaa.
-Oman kansan päähän potkiminen on kivaa

Vastaus on perussuomalainen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Työtön(tapa), yksinäinen, köyhä, moniongelmainen ja naisia saamaton.

Kyllä, ne kuvaa juuri palstan muutamaa vakiovasemmistolaista.

Otan osaa surkeuteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu