Onko kellään kokemusta paikasta asiakkaana tai työntekijänä?
Powerwatt Consulting
17
4849
Vastaukset
- Anonyymi00001
En voi suositella työntekijöitä käytetään hyväksi eikä palkkoja makseta laisinkaan. Jos mahdollista kiertäkää kaukaa säästytte paljolta!!!!
- Anonyymi00003
huijari firma
- Anonyymi00007
Asiasta on ilmoitettu liittoon ja viety asiaa muualla myös eteenpäin. Toimitusjohtaja ei vastaa viesteihin eikä puheluihin. Leijuu työntekijöille omaisuudellaan mutta tosiasiassa ei taida herran raha asiat olla ihan kunnossa.
- Anonyymi00012
Näkyy sivuillaan piirretty koko Suomi hallintaan ja suurin osa Pohjois-Norjaa. Ei saatana jotkut toimittajatkin juttua väsäävät näistä huijareista. Jos vähänkin tutkii yrityksen toimilupia sähkö/kylmä rekisteriä Tukesin sivuilla ei löydy y-tunnuksella tai tiedoilla yhtään mitään.
Yrityksen kotipaikkaa väsätty tosiaan jonnekin paikallislehtiin ja virallisissa tiedoissa Uusimaa Helsinki.
Atte Koivula rekrytoi työntekijät vaikkei ole löytänyt Lempäälästä toimistoa yritykselleen – sijainti sai valitsemaan kunnan Pirkanmaan valloituksessa
Energia-alan yrityksen perustanut Atte Koivula starttasi yritystoiminnan kunnassa, vaikkei ole vielä löytänyt yritykselleen toimistoa.
Marjo Alste
13.02.2026 11:00
- Anonyymi00017
Palkkoja ei makseta asiakkaita huijataan. Älkää vaan ostako mitään tai menkö töihin.
- Anonyymi00018
Useamman ihmisen talouden pilannut tuo yritys.
- Anonyymi00019
Täysin kusetus firma. Toimari ei maksa palkkoja ollenkaan ja tiedä miten pahasti asiakkaita kusetetaan. Kiertäkää kaukaa koko firma ja erityisesti toimitusjohtaja.
- Anonyymi00024
Yrityksellä ei oikeasti ole tuloja vain menoja aiemmat yrittäjän yrityksen konkurssissa.
- Anonyymi00025
Kannattaa olla tarkkana yrityksellä taas rekry auki!!
- Anonyymi00026
Miten voi tämä firma edelleen jatkaa liiketoimintaa, vaikka jatkuvasti huijaavat työntekijöitään sekä asiakkaitaan?
- Anonyymi00027
Eiköhän kohta ole tuo nimi pilattu ja sitten he taas aloittavat uudella nimellä huijaamaan
- Anonyymi00029
Onko tämä totta vai vaan vihaisten kilpailijoiden panettelua?
- Anonyymi00030
Valitettavasti totta,
- Anonyymi00034
Täysin totta ja paljon muutakin paskaa tekee kyseinen henkilö. Ehdin olla 1,5 kk töissä kuk palkkoja ei maksettukaan ja tämän jälkeen estettiin. Asiasta tehty useita rikosilmoituksia.
- Anonyymi00031
Tai sitten vain kilpailijoiden panettelua…
- Anonyymi00032
Voit vaikka käydä kysymässä entisiltä työntekijöiltä, että onko palkkaa maksettu. Veikkaan että saat samat vastaukset kaikilta.
- Anonyymi00033
Olin töissä kyseissä yrityksessä ja palkat jätettiin kokonaan maksamatta. Kiertäkää kaukaa. Myöskään asiakkaille ei toimiteta luvattuja tuotteita. Paljon olisi muutakin sanottavaa kyseisestä toimarista mutta jätän sanomatta jotta kommenttia ei poisteta kuten aikaisempia.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273465Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122629Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1172582Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1112251Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761713Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥491619Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261566Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001315- 1371277
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151166