Jännäättekö puhallus ratsioissa?

Anonyymi-ap

Vaikka ei olisi moneen viikkoon juonut yhtään kaljaa, niin vähän kuitenkin jänskättää. Mitä jos se kuitenkin vähän värähtää.

Kerran poliisi puhallutti. Katsoi sitten -82 vuoden Nissaniani. Kysyi onko minulla kaikki ihan hyvin? 🤣 se oli jotain 2000 luvun alkua. Ei sitä nissania ole enää olemassa kuin kierrätettynä tonnikala purkkina.

>simiti<

10

183

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Odotan aina innolla että pääsen puheille. Niitä on kiva pyörittää😊

      • Anonyymi00003

        No mikä siinä aloittajaäijä niin mukavaa muka olis?


    • Anonyymi00002

      On mulla pilli haluutko puhalluttaa ohikuultua. Olin kävellen, oikein otti päähän, kun ei tullut viisastelemaan😢

    • Anonyymi00004

      Ei mun sitä puhallusta tarvi jännittää, enemmänkin sitä mitä viaksi noteerattavia asioita on näkyvissä

    • Ei jännitä, mä yleensä tiedän mikä on tilanne ja silloin joko tietää, ettei mittari värähdä tai tietää että no nyt se kyllä värähtää. Kummassakaan ei ole mitään jännitettävää siinä vaiheessa kun "polliisiin pilli on suussa".

      • Anonyymi00005

        Ja jos värähtää liikaa, niin voi sanoa, että kotiinpäin tässä jo ollaan menossa huilimaan. 😁


      • Anonyymi00005 kirjoitti:

        Ja jos värähtää liikaa, niin voi sanoa, että kotiinpäin tässä jo ollaan menossa huilimaan. 😁

        Siinä kohden poliisi varmaan mielellään päästääkin matkaajan kotio lepäilemään, mutta melko varmasti ilman autoa ja korttia 😂


    • Anonyymi00006

      Kännykän räplääminen ajon aikana on melko lailla samaa kategoriaa kuin päihtyneenä/krapulassa ajaminen.
      Se, että ajaisi jonkun toisen päälle epähuomiossa, olisi niin raskas taakka, ettei sitä toivoisi kenenkään kohdalle.
      Miten sitä voisi ikinä antaa itselleen anteeksi — en usko, että kykenisin. Yritän muistaa sen joka kerta, kun olisi kiusaus katsoa puhelinta ajaessa.

      -Thinksy

    • Anonyymi00007

      Jos mittarissa jotakin lukemaa on niin sanoo siihen jotta: mulla on sen verran miehekäs tuo parrankasvu että ennen sen ajamista tarttee läträtä desin verran räkvattenia ennen kuin pehmiää.

    • Tarkotaksää sitä juttuu, ku Iso Paha Susi puhalsi ja puhku kahen snadin possun kehnot majat niiku hajalle, mut kolmannen possun talo kesti, ku se oli tehty betongivaluna?

      Ei mullakaan oo hätää, kummää nykysin asun elementtitalossa. Kyl se kovalla tuulella vähän heiluu, mut kyl se kestää. Sillei aineski vuokraisäntä sano.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      15
      3841
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      232
      3776
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      132
      3416
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      72
      3384
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2267
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      33
      1810
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      47
      1659
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1600
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1491
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1433
    Aihe