Onko nainen kaunis meikillä/ilman?

Anonyymi-ap

Mitä mieltä miehet ovat?

16

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ilman pienempi todennäköisyys että säikähdys aamulla jos olet erehtyny baarista ottaan moisen mukaan

    • Anonyymi00002

      Mitä sillä tiedolla teet??

      • Anonyymi00008

        Palstasetä haluaa keskustella vissiin ehostuksesta kanssanne. In name of splaining or so?


    • Anonyymi00003

      Voisiko joku miehistä vastata tähän ihan asiallisesti.
      Terveisin, AP

      • Anonyymi00004

        RumA ei kainustu ees meikillä. -m42


      • Anonyymi00005
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        RumA ei kainustu ees meikillä. -m42

        kaunistu


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        RumA ei kainustu ees meikillä. -m42

        reps


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        RumA ei kainustu ees meikillä. -m42

        Onko tämä sinun parasta verbaalista käsityötä, äitin pikku orbitti? Sivusta voimia Teeltä


      • Anonyymi00009

        Riippuu tapauksesta ja tilanteesta.

        Meikittömyydessä on tietysti viehätyksensä, mutta taitavasti toteutettu meikki voi olla hyvin luonnollisen näköinen.

        Vaikka tämä on ehkä hiukan ikävästi sanottu, niin kaikille naisille ei käy luonnollisuus jos siis minun makuni kautta katsotaan. Jotkut ovat hyvin kauniita meikittöminä, mutta toisilla meikki korostaa kauneutta huomattavasti.

        Meikkaamisessa ei ole mielestäni sinänsä mitään vikaa, kuten ei meikkaamattomuudessakaan. Suhtaudun asiaan varsin neutraalisti. Henkilöstä riippuen sillä voi tosiaan olla vaikutus hänen ulkoiseen viehättävyyteensä. Huipputyypin kohdalla kyse on kuitenkin aika sivuseikasta. Ei täysin merkityksettömästä, koska arvostan estetiikkaa elämässä, ja henkilön tapa valmistautua ihmisten parissa olemiseen kertoo jotain siitä, miten hän asiaan suhtautuu. Mutta lopulta ihmiset ovat erilaisia, eikä ystävieni, tuttavieni tai puolisonikaan ole mikään pakko jakaa kaikkia näkemyksiäni.

        Jaaritteluksi meni, mutta hyvin yleisluontoinen oli kysymyskin. Tiivistettynä:
        Nainen voi olla kaunis meikillä tai ilman, mutta voi olla olemattakin. Kuka määrittelee kauneuden ja miten tärkeää se on?


    • Anonyymi00010

      Liika on liikaa

      Tyylikas ja kaunis nainen voi olla meikattu. Mutta esi. irtoripset, botoxit missä tahansa kohtaan naamassa ym. keinotekoinen (jonka muuten huomaa ja tunnistaa) ei kuulu kauniin naisen repertuaariin

      Irtohiukset ja vastaavat ovat myös mielestäni huijausta ja en osaa kuvitella tilannetta, jossa jonkun naisen hiuksia kehutaan niin hän ottaisi ne tosissaan eli kuvittelisi omaavansa kauniit hiukset vaikka ne ovat peruukinomaiset feikkihiukset

    • Anonyymi00011

      Noin keskimäärin miesten mielestä meikattu nainen on aina kauniimpi. Se meikki vain pitää olla tehty niin, että mies luulee naisen olevan meikitön. sinällään tuo on tosi helppoa, sillä miehet nyt kuvittelevat kaikkea, joka ei ole superilmeistä meikittömäksi.

      • Anonyymi00012

        Vanhemmissa ikäluokissa on ehkä miehiä, jotka vielä tietävät miltä oikeasti meikitön näyttää. Nuoremmista sellaista saa etsimällä etsiä, eikä löydä.


    • Anonyymi00013

      Ilman ainakin näkee minkä näköinen on ei tarvi pettyä kun pesee meikit pois eikö ulkonäkö kuitenkin ole se mitä enemmistö ensimmäisenä katsoo

    • Anonyymi00014

      Nainen on kauneimmillaan saunasta tullessa, kun vartalo punottaa ja höyryää. m>n

    • Anonyymi00015

      Muodostelmaluistelijoiden meikit ovat karmeita. Yliampuvia.

    • Anonyymi00016

      Riippuu naisesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe