Jos koko maapallo olisi kuin Venäjä.

Tämä pallomme olisi kehittymätön ihmisvankila!
32292
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Neuvostoliitto oli orjuutettujen kansojen liitto.Yksikään näistä maista ei ikinä halua palata Venäjän sadistisen vallan alle.Ei ikinä!

1Äänestä

Putin kyllä järjestäisi asiat kuntoon kolmessa päivässä !

Äänestä

Aloittajan pää ei ole koko maapallo,

3Äänestä
  • Sodan aloittaja varmaan niin kuvittelee. Se kun ei elä tässä todellisuudessa kuten tohtori totesi putinista jo 2014.

    1Äänestä

Ennen Ukrainan sotaa Putinin rikolliset kultaketjuineen yrittivät lahjomalla ostaa valtaa. Öljyrahat salkuissa kiidettiin tekemään ympäri Eurooppaa näyttäviä ostoksia ja rakennettiin huviloita,huvijahteja. Haalittiin omistukseen vimmalla maa alueita ja kiinteistöjä.Jopa jalkapalloseuroja haluttiin omistukseen.Putinin Venäjä näytti kuinka rahan voimalla voi ostaa kaiken mahdollisen.
Kuvioiden taustalla ei ollut rehdit tavoitteet,vaan lonkeroiden tavoite oli Venäjän räikeä vallan kasvattaminen kaikilla Euroopan valtioiden rakenteiden tasolla.Venäjä halusi koko Euroopasta samankaltaisen kuristusotteen kuin räikeästä esimerkistä Valko-Venäjästä.
Ukrainan nopea alistaminen sodan avulla oli tarkoitus olla Venäjän näytöstä tässä voittokulussa.

1Äänestä

Vain globaalin diktatuurin kannattaja voi ajatella että koko maapallo voisi olla samanlainen.

Äänestä

Maksaisikohan kela mitä tukia, jos lähtisi marsiin?

Äänestä

Venäjän on turha pelätä että sinne hyökätään.kukaan ei sinne paskaläävään halua.ryssää masentaa ja siks se tappaa naapureitaan.varastaa ja tuhoaa toisten omaisuutta

1Äänestä
  • Tuo uhriutumiskuvitelma on vain venäläisten itsetyydytystä.

    1Äänestä

Ei olisi sähköä, ei juoksevaa vettä ei viemäriä.

1Äänestä

Slava Ukraini!🇺🇦
Ukrainaa ei saa jättää yksin nyt tai kun sota joskus loppuu!

1Äänestä
  • Suomi jättää Ukrainan kuin enon veneestä. Persaukinen ei pysty tukemaan ketään.

    Äänestä

  • 🤡🤡🤡🤡🤡

    Äänestä

Ukraina on Venäjän uusi Afganistan.
-On tultava pois kun Venäjän äidit nousee kapinaan.
-Lihatiskeillä pörrrää vain kärpäset.
-Valtiolla alkaa olla pula kaikesta.
-Vähäinenkin nykyinen toiminta joko lakkaa tai yskii pahasti.
Venäjä ottanut Pohjois-Korean sulkeutuneen mallin käyttöön lähes kaikessa.
Putinin Venäjä haluaa kulkea ajassa ja kehityksessä takaperin. Naapurivaltion kansalaisten surmaaminen on hallinnon mielestä tärkeämpää kuin rauhallinen vakaa yhteistyö ja eläminen.
Venäjällä on sairas hallinto!

1Äänestä

Jos kaikki olis niinku alottaja
nii kaikki ois imbesillejä.🐟

Äänestä
  • Suomen onneksi, kaltasias IMBESILLEJÄ, on vain vähäinen määrä väestöstä. :-)

    Äänestä

Venäjän rooli on puhdistaa maa fasismista, sitä toimitetaan nyt Ukrainassa.
Myös esimerkki siitä, mitä seuraa, kun muodostetaan uhkaa suurvallalle.

Äänestä
  • Voi voi mitä hevonpaskaa.

    Äänestä

Putin ihannoi Pohjois-Koreaa. Nälkäiset loisia sikiävät kansalaiset ovat kuuliaisia ja nöyriä.

1Äänestä
  • Venäjä on fasismia ja pedofiliaa opetellut ahkerasti.
    Lastenryöstäjät!

    1Äänestä

Slava Ukraini 🇺🇦

1Äänestä
  • 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡

    Äänestä

Terroristisella ylimielisellä Venäjällä on matkaa rauhanomaiseksi sivistysvaltioksi johon voisi luottaa.

2Äänestä

Venäjällä ei ymmärretä,ettei maailmaa rakenneta vihaamalla naapureita. Varastava kieroileva naapuri ei arvostusta herätä.

1Äänestä

Fasistivaltio venäjä tulee kaatumaan.

Äänestä

Taas ollaan karhua kaatamassa, ei se onnistu risuilla. Naurettavaa natonasselien uhoa, räkänokkien rääkymistä ilman mitään järkeä. Venäjä on ja pysyy, turha luulla muuta.

Äänestä
  • Voi Tiltu ressukka,ei kukaan Venäjää katoamaan toivo,vaan että lopettaa ylimielisen vainoharhaisen suhtautumisen naapurivaltioita kohtaan.
    Ukrainalaisten aiheeton surmaaminen päivittäin on hirvittävää käytöstä Venäläisiltä.

    Äänestä

Mieluummin Putin kuin stupido

Äänestä

Venäjän käytös on sotarikos!

Äänestä

Se on teidän vuoksi kehittymätön vankila, kun äänestätte ja köyhiltä leikataan 50% tauotta. Ja onko työpaikan säännöt joustamattomia kellonajoiltaan, aloilla joilla ei tarvita hysteerisesti kelloa.

Äänestä

Tuhoaminen on venäläistä OIKEUTTA

VAINOSTA VAINOON ON VENÄJÄN HISTORIA IÄISYYTTÄÄN OLLUT

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämä pallomme olisi kehittymätön ihmisvankila!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu