Menin avioliittoon ja perustin perheen mutta tajusin etten ole perhe-elämätyyppiä enkä rakasta aviopuolisoani. En ehkä harkinnut valintojani tarpeeksi, mutta tässä on ollut myös yllättäviä suuria menetyksiä ja jouduin myös työpaikkakiusauksen kohteeksi. En ymmärrä miksi ihmiset ovat edes avioliitoissa tai perustavat perheitä koska tämä on aivan hirveää elämää verrattuna entisiin suhteisiini tai vapauteen
Mitä tehdä
6
145
Vastaukset
- Anonyymi00001
ei kannata mennä tuntematta toista tai itseään kunnolla, itse olen saanut kantapääopin liian nopeasta etenemisestä avioliittoon asti, onni on ettei lapsia tullut siitä suhteesta👍
- Anonyymi00002
Sitten vain erohakemus vetämään. Avioliitto ei ole nykyään vankila, vaan siitä erotaan omalla hakemuksella.
- Anonyymi00003
ei naimisiin kannata edes mennä
- Anonyymi00004
Kun eroat niin hoidat noin joka toisen viikon koko rumbaa yksin. Pitää vain osata löytää myös ne hyvät asiat ja kiitollisuuden aiheet. Nöyryys ja kiitollisuus auttaa.
- Anonyymi00005
Käsittämätöntä tuo oman kokemuksen yleistäminen!
Vaikka omat kokemukseni 56:n vuoden ajalta ovat täysin päinvastaisia niin en edes mieti niiden yleisyyttä. Kenellä on. Kenellä ei ole. - Anonyymi00006
Ennen oli ennen ja nyt on nyt.
Kirjoituksesi on selkeä provo!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136975Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1074727L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa553981TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133344Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6852035Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2341420- 661348
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551283Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521277Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12972