Ettei paljoo oo viestejä. Yks Allun viesti nostettu.
Hiljasta ollu viimeset päivät. Onks kaikki aiheet jo keskusteltu ja maailma valmis?
Aika kitusta tää keskustelu
31
488
Vastaukset
- Anonyymi00001
Mikä viesti nostettu ja mihin?
- Anonyymi00010
JeroP kirjoitti:
No Allun, se nyt on jo yleistietoo. Kaikki tietää Allun.
Et vastannut kysymykseen.
Anonyymi00010 kirjoitti:
Et vastannut kysymykseen.
No rautalangasta vääntäen
Ei tästä tule mitään ketju
Ja tänne sinkkuihin
- Anonyymi00003
Dmitri odottaa vielä mustaa aukkoo. Kuulemma.
- Anonyymi00004
Mjoo
Joo siis mä olen kanssa ihmetellyt keskustelujen puutetta saitilla.
Ehkä keskustelut ovat keskusteltu ja on vain manifestoinnin aika.
Tiedä tuota.
(hirn) - Anonyymi00005
Ei tässä nyt millään ehdi kun on töitä ja harrastuksia...
Joskus luen pari aloitusta.
xLiner Hiljasuus johtuu siitä, et kaikki aiheet on jo keskustelu vuosien kuluessa moneen kertaan, eikä kukaan keksi mitään uutta.
Sitä ite miettiny, toistelenko vaan samoja. Koitan kyllä löytää uusia kuvakulmia ja jotain uutta ja lisättävää.
JeroP kirjoitti:
Sitä ite miettiny, toistelenko vaan samoja. Koitan kyllä löytää uusia kuvakulmia ja jotain uutta ja lisättävää.
Tai ehkä näkökulma ois parenpi sana
- Anonyymi00006
Aikalailla saman toistoahan tämän palstan sisältö tuppaa olemaan. Kai se kertoo osaltaan siitä, että ihmisten elämät pyörivät lopulta melko samojaa ratoja. Täysin uutta ja koskematonta aihetta lienee vaikea löytää.
Aihepuute johtuu niiku vatvomissyistä.
- Anonyymi00007
Mua pelätään ja toisaalta kunnioitetaan täällä palstalla enemmän kuin mitään muuta koskaan missään ;). Antakaa vaan aihe niin aukaisen sanaisen arkkuni. Irl oon useimmiten passiivis-aggressiivinen möllikkä, vaikka palstalla olenkin kaikkea muuta. Mä hamuan olla lukumääräisesti pienessä seurassa missä kaikki kokevat olevansa avoimia ja vapautuneita. Läppä olisi räikeää ja osin paljolti jännämiesmäistä :). -💊-.
- Anonyymi00008
Tämähän on niin kuin hyvässä parisuhteessa oltais keskenämme.
Kun kaikki on puhuttu, niin voidaan istua hiljaa eikä kukaan vaivaannu. :))
-keinovaginamies- - Anonyymi00009
Onko palstakirjoittelu edistänyt jotakin irl?
- Anonyymi00012
Trumppia kuunneltiin taas hurmioituneena.
Amerikkaan vuosisatojen aikana muuttaneet ovat olleet katolista kirkkoa pakenevat hihhulit. Joukosta löytyy monenlaista fundamentalistia.
Amerikkalaisessa kulttuurissa istuu tiukasti valheiseen uskominen.
🧸 Varmasti monella on kiireitä ja ne haittaavat vapaa-ajan palstailua. Tämä helmikuu pitää ns. "juosta läpi", kun se on lyhyin kuukausi ja paljon tekemistä.
Palstailu on aaltoliikettä. Joskus enemmän, toisinaan vähemmän. 😊- Anonyymi00013
Nimimerkillä aloituksia tekevöt saavat usein jonninjoutavaa negatiivista palautetta joutavilta tyypeiltä. Ja oikeastaan aloitus täytyy olla provoileva, että se saisi keskustelua aikaiseksi.
Eiköhän fiksut keskustelut ole tämän ristiinrastiin polarisoituneen tilanteen vuoksi pannassa toistaiseksi.No sepäs ikävää.
Jaa provoileva.
No mulla ainakin on niin tapi-tavallisua juttuja. Niistä ei saa provoilevaa.
Tarve vaan jakaa kokemuksia. En tiedä mistä tollanenkin tarve tullu. Oikeet ihmiset jo kyllästyny näihin.- Anonyymi00014
JeroP kirjoitti:
No sepäs ikävää.
Jaa provoileva.
No mulla ainakin on niin tapi-tavallisua juttuja. Niistä ei saa provoilevaa.
Tarve vaan jakaa kokemuksia. En tiedä mistä tollanenkin tarve tullu. Oikeet ihmiset jo kyllästyny näihin.No tälläisiin porukka saattaa vastailla.
Mutta ei kun laittamaan vaan aloituksia ja virittämään keskustelua. Sillähän se selviää. - Anonyymi00019
JeroP kirjoitti:
No sepäs ikävää.
Jaa provoileva.
No mulla ainakin on niin tapi-tavallisua juttuja. Niistä ei saa provoilevaa.
Tarve vaan jakaa kokemuksia. En tiedä mistä tollanenkin tarve tullu. Oikeet ihmiset jo kyllästyny näihin.No provoista tulee vaan huono fiilis jos tosi törkeitä. Yleensähän ne kohdistettu naisiin ja niitä tekee jotkut teinit tai älyllisesti teiniaivoilla varustetut (vähä-älyiset) miehet.
Mieluummin sitä lukee mukavia viestejä tai sit joku tiettyyn aiheeseen liittyvä ajankohtainen ketju vaikka tekoäly sen hyödyt ja haitat ym.
Vetoan edelleenkin kyvyttömyyteeni keskustella ja etenkin osallistua riittävän asiallisesti oikeastaan mihinkään palstalla esiintyvään kirjoitteluun, toiseksi monologien pitäminenkään ei suuremmin huvita että meneillään on nyt potentiaalinen ristiriita minäkeskeisen egoilun ja kollektiivisen osallistumisen välillä 🤔,
Sillä aikaa kun pyrin tätä raastavaa paradoksia ratkaisemaan omin voimin ilman terapointia tai muita ulkoisia apuvoimia niin annan teille kaikille muille luvan jatkaa ihan miten haluatte ja kykenette 😁. Olkaa hyvä- Anonyymi00015
Onhan täällä ollut aika hiljaista. Monella taitaa arkikiireet painaa päälle ja nythän on talvilomatkin päällä, joten moni saattaa olla reissussa tai muutoin nauttimassa ihanista säistä.
Ehkä se siitä viikonloppua kohden piristyy 😊
AletheiasAi niin ne oli talvilomatkin. Ja olihan meilä hyvät säät. Nyt tuli sitten vähemmän hienot säät. Pyryttää, mutta loppuviikosta kai parempaa.
- Anonyymi00020
JeroP kirjoitti:
Ai niin ne oli talvilomatkin. Ja olihan meilä hyvät säät. Nyt tuli sitten vähemmän hienot säät. Pyryttää, mutta loppuviikosta kai parempaa.
Tänään ei tosiaan ole mikään paras mahdollinen sää, mutta pitäisi loppuviikoksi parantua.
Se hyvä puoli tällaisessa pyryssä on, että voi mennä salille pakoon huonoa säätä 😊
Aletheias
- Anonyymi00016
Täällä on 'siivoajia' ja estoja kommenteille.
Eipä useaa kertaa viitsi yrittää. Toki kiusalla pääsee maaliin.
VilmaJaa, kommenttien siivoojia. Sehän menee salaperäiseksi. Mutta oon huomannu, että kommentteja katoaa. Multakin, vaikka harvemmin mitään ikäviä kirjottelen. Ja olinhan pari kuukautta kokonaan sulussa.
- Anonyymi00018
JeroP kirjoitti:
Jaa, kommenttien siivoojia. Sehän menee salaperäiseksi. Mutta oon huomannu, että kommentteja katoaa. Multakin, vaikka harvemmin mitään ikäviä kirjottelen. Ja olinhan pari kuukautta kokonaan sulussa.
No. Kaikki eivät kestä arkisten asioiden käsittelyä.
Vil a
Navan aliset kiinnostavat. Pitääkö ne jakaa koko Suomelle?
- Anonyymi00017
ikä vä-palstalla on todella paljon
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431081No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1941011Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38755- 14690
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30671Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17603
