Jotta mihin perustuu se voide (garnier) jota nyt mainostetaan telkussa..? Mainoksessa on hoikka nainen, joka mittanauhan kanssa mittaa kuinka paljon on senttejä lähtenyt ja olihan siltä sitten pari senttiä vähentynyt..
Jos tiedätte mitä voidetta tarkoitan, niin mihin tuo perustuu?
Jos tiedätte mitä voidetta tarkoitan, niin mihin tuo perustuu?
Vastaukset 10
Vanhimmat
tuo on täysin humpuukia. Tiedän mainoksen ja se saa sappinesteeni kuumenemaan. En usko siihen pätkääkään ja yliampuvat mainokset kiukuttaakin.. Samaa kastia kuin kaikki muutkin ihmevoiteet ja -pillerit. Että semmosta mieltä..
muotoillaan uudestaan.. mihin sen pitäisi perustua?
Luulen, että johonkin ihme uutteisiin ja hedelmäöljyihin sun muuhun... en ole katsonut, mitä sisältää, joten vaikea vastata. Ois mielenkiintoista kuulla oikeita kokemuksia, että onko tehonnut. Mainoksethan väittävät kaikkea..
Jospa mä kokeilen ja kerron sitten sinulle :) Saan sitä ilmaiseksi vähän päästä :)
Jos tehoaa, niin taidampa sitten mäkin kokeilla..:) Ei kai siinä mitään menetä.. mitä nyt vähän rahaa, mutta eiköhän sitä sen verran löydy..
En uskalla kuitenkaan lähteä noihin juttuihin ennen kuin kuulen rehellisen/todellisen mielipiteen noihin "ihmeaineisiin"..:)
Minä olen käyttänytja käytän yhä kyseistä voidetta.. Mittanauhalla en ole senttejä mitannut enkä usko niiden lähteneen kyseisen voiteen ansiosta. Voide vain tekee ihosta jollain lailla tasaisempaa ja pehmeämpää joten saattaa vaikuttaa että se kiinteytyy. Mukava voide, mutta senttien lähtemistä en takaa.. :) Mutta kuitenkin olen sitä käyttänyt.. Jo kolmas purkki menossa.
Siinä on hedelmäuutteita ja kofeiinia joiden väitetään vilkastuttavan nestekiertoa ja virkistävän ja kiinteyttävän ihoa..
No, mulla ei oo ihossa sinällään mitään vikaa. Ainoastaan liian vaalea, täynnä luomia ja palaa auringossa todella herkästi. Sen kun sais hoidettua..:)
Senttejä on vaan vähän liikaa vyötäröllä ja reisissä..:(
Haloo, ei kai kukaan nykyään voi ottaa tosissaan kosmetiikkafirmojen markkinointia. Järki käteen hyvät ihmiset.
Etsi käsiisi esimerkiksi kuningas kuluttajan selluliittivoide -testi ja hoida ylimääräiset sentit pois lenkillä.
Sanoinko alkuperäisessä viestissäni haluavani ostaa ko. tuotteen? Kysyin mihin se perustuu.. ei minulla ole edes ylimääräisiä senttejä, mutta kun ilmaiseksi saan sitä, niin ajattelin ääneen ihmetellä mihin se perustuu!!
Sinulla on pahanlainen lukihäiriö tai luetun ymmärtäminen ei ole kunnossa.. harjoittelehan sitä!
Ihan hieromallakin voi vilkastuttaa verenkiertoa. Eli minun ajatusmallini mukaan esim ryppyvoiteet perustuvat joko tähän tai sitten jokin niiden aineosa aiheuttaa lievää turvotusta, jolloin rypyt pienenee. Selluliittivoiteisiin ym en usko. Olen pyrkinyt omista löysistä yms liikunnalla ja hieronnalla. Lisäksi marjat ja hedelmät saattaisivat auttaa. Siitä en tosin ole varma, mutta ainakin makean nälkään ovat mukavia.