Millainen on sinusta

Anonyymi-ap

Normaali ja tavallista seksiä eli mitä kaikkea sinusta siihen kuuluu

29

449

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Miehen pitää laueta.

      • Anonyymi00026

        Sellainen, mikä kannattelee suhdetta, ei luo stressiä vaan rentouttaa synnyttäen unihiekkaa silmiin leikin lauettua. Toivottaen henkiselle minälle kauniita unia, oman kullan kuvia 😍🥰😇


    • Anonyymi00002

      Seksihän on oiva tapa parisuhteessa purkaa molemmin puolin outouksia pään sisällä. Sillä tavalla että asiat kohtaa, eikä ne ole kummankaan yksipuolisien outouksien ilmenemismuotoja.

      Mutta yleisesti näin aikuisessa iässä olevana, kyllä paras seksi on hellää rakastelua missä on rakkaus ja toisen mielihyvä keskiössä. Pillua tykkään nuolla.

      • Anonyymi00019

        Mielenkiintoista ketäkö yrität tällä kirjoituksellasi nuoleskella


    • Anonyymi00004

      Seksi on sitä, että kaikki osapuolet ovat omasta halustaan mukan siinä ja nauttivat siitä.

      • Anonyymi00007

        Just näin. Hyvin kiteytetty.


      • Anonyymi00020

        Jaa kerropa mistä tiedät että nainen nauttii seksistä ymmärtääkseni siinä on melkoisestikin haasteita jos et ole juurikin sellainen mies jonka nainen itse haluaa (täydellinen) virheetön kun ei ole täydellinen vapaana suomennoksena miehen pitää täyttää naisen kaikki hakuehdot sinänsä yksinkertaista taas jos onnistuu löytämään naisen joka tyytyy täydelliseen seksiin (nautinnolliseen) mahdollista kai vain jos onnistuu löytämään seksistä riippuvaisen naisen riittää pari kolme pettymystä ni ei varmasti vaihda vaikka mikään muu ei toimiskaan seksistä riippuvaisen naisen kanssa ei surustelua kannata edes harkita jos ei seksi ole JOKA kerta vähintään tyydyttävää miksi ei varmasti ole uskollinen seksistä riippuvainen mies taas pettää tilaisuuden tullen jäävät aina ihan samoin kiinni kuin kuka tahansa muukin mies jotain opittua iän ja eletyn elämän myötä


    • Anonyymi00008

      Se nyt on tasan tarkkaan juuri sitä mitä seksiä keskenään harrastavat haluavat, mistä nauttivat ja jossa ovat omasta halustaan ja päätäntävallastaan mukana.

    • Anonyymi00009

      Eikö ole tarkoitus että kerrotaan itsestä ei Noista, Muista tai muuten kolmannesta persoonasta.
      Rauhallista, hidastakin pimeässä huoneessä hiljaisuudessa peiton alla hellästi sylissä. Käpäilyä, silitystä, ei mitään reuhaamista eikä nykypäivänä suuseksiä muiden kuin yhden miehen/naisen pitkäaikaisen luotettavan partnerin kanssa. Niin pitkään että kummankin "mitta on täysi".

      • Anonyymi00010

        Siinä kohtaa, kun määritellään mikä on tavllaista seksiä niin saa helposti niskaansa heidät jotka loukkaantuvat, koska käsitys on erilainen kuin heidän omansa.

        Mutta kyllä hellyys ja kummankin nautinto ovat keskiössä sekä se ettei kumpaakaan pakoteta johonkin mitä hän ei halua tehdä. Mielestäni suuseksi on tärkeää ja nautinnollista myös saavana osapuolena eikä ainoastaan iehen nautinnoksi, jolloin nainen anta muttei vastaavasti saa.


      • Anonyymi00027
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Siinä kohtaa, kun määritellään mikä on tavllaista seksiä niin saa helposti niskaansa heidät jotka loukkaantuvat, koska käsitys on erilainen kuin heidän omansa.

        Mutta kyllä hellyys ja kummankin nautinto ovat keskiössä sekä se ettei kumpaakaan pakoteta johonkin mitä hän ei halua tehdä. Mielestäni suuseksi on tärkeää ja nautinnollista myös saavana osapuolena eikä ainoastaan iehen nautinnoksi, jolloin nainen anta muttei vastaavasti saa.

        Kortsu ei suojaa suuseksissä papilloomavirustartunnalta, joka tarttuu limakalvoilta. Se virus aiheuttaa kurkkusyöpää ja alapäässä kohdunkaulansyöpää.


    • Anonyymi00011

      Suunnilleen lain rajojen sisällä ilmenevää.

    • Anonyymi00012

      Kaikki se mitä me halutaan siihen kuuluvan.

    • Anonyymi00013

      Yleisesti ajateltuna normaalia seksiä on kaikki sellainen, joka tapahtuu suostumuksellisesti lain puitteissa.

      Henkilökohtaisella tasolla määritelmä on paljon kapeampi, sillä seksin saralla on lukuisia asioita, jotka eivät minulle henkilökohtaisesti ole tavallisia. Olen valmis kyllä tutkimaan omia rajojani, mutta kyllä ne omat rajat tulee vastaan ennen kuin laki.

      Aletheias

    • Anonyymi00014

      Pitää tuntua hyvältä.
      Vilma
      Miksiköhän minulle tulee naisseuratarjousmainoksia. Olen nainen ja tykkään miehistä.
      Minunlaisiani sanotaan heteroiksi. Arrrg. Ärsyttää.

      • Anonyymi00016

        Missä sinulle tulee noita seuramainoksia? Minä en muista törmänneeni sellaisina juuri koskaan.

        Aletheias


    • Anonyymi00015

      Takaapäin velaksi ja nyrkillä niskaan.

    • Syntyvyystilastojen perusteella normaaleinta ja tavallisinta on se, ettei sitä ole.

      • Anonyymi00021

        Juu ollu jo pitkään pojille helsingissä joskus sanosin kun miettivät että kuikakohannmonessa kodissa nytkin naidaan kun oltiin töissä totesin vai jot voi yllättyisitte ku tietäsitte kuinka monessa kodissa sitä ei harrasteta monella kertoo lapsien lukumäärä sen kuinka monesti ovat edes saaneet


    • Anonyymi00017

      Mielellään useampi orgasmi.

      • Anonyymi00022

        Nelkyt päivässä lyhyessä ajassa on jo kuulemani mukaan liikaa naiselle


      • Anonyymi00025
        Anonyymi00022 kirjoitti:

        Nelkyt päivässä lyhyessä ajassa on jo kuulemani mukaan liikaa naiselle

        Se aika perus määrä.


    • Anonyymi00018

      No sitä on netti täynnä laidasta laitaan sieltä vaan ehtimmän mieleistään jos ei perusporno riitä ni kuulemma sillä sairaammalla mies vielä itsensä saa kiihottumaan että ottaa ehkä jopa eteen näin olen kuullu puhuttavan en tie sillai kun en o ihan varma olenko ilman oman käden apua saanu seisokkia kuin nukkuessani toki joskus pornoa katsoessa nuorempana kerronko miten mä saan seisomaan tarttii naisen haluta sitä yhtä paljon sitäkin vanhemmalla iällä olen oppinu itsehillintää sen verran ettei moista satu julkisella paikalla sitte teini-iän muilla toimii sen mukaan mitä itse käyvät mielessään läpi toki edellyttää ettei ole verenkierron häiriöitä sillä sektorilla kuulemma on yllättävän paljon jo nuorempienkin poikien/miesten ongelma ne verenkierto häiriöt korvienvälissä sitä ongelmaa ei sillai noilta osin ole kuin se että onko parempi kuin edellinen en viitsi edes miettiä moisia miksi aina on kuulemma olemassa joku parempi silläkin sektorilla ehtiköön parempaa jaksa vaivautua kilpailemaan paremmuudesta siinäkään tarvis nääs.miehet osata lukia naisen ajatukset ettäkö kannattas yrittää kilpailla edes mä en edes osaa sitä miksi mahdoton tehtävä jos ei nainen ajtuksiaan kirjoita paperille tai sano ääneen kuulla ne voi kenellä on niin herkkä kuulo vielä jää ongelmaksi eritellä se totuuden mukainen ajatus mun ajatuksia ei voi kuulla kukaan jos en halua niitä kenenkään kuulevan jäin nääs joskus miettimään voiko ajatuksillaannkeskustella toisen/jonkun kanssa en tiedä kenenkään pystyvän siihen siitä en nähny mitään haittaa opettaa lapsilleni ymmärtämään/kuulemaan toisen ajatukset samoin kuin isänsä välttyy monelta pahalta niin haasteensa siinäkin opetella erittelemään omat ajatukset

    • Anonyymi00023

      Normaali? Tulisiko ensin määritellä sanana normaali, epänormaalien ihmisten maailmassa? Standardin mukaista seksiä toleransseineen, olosuhteet vakioituna?

      Mjoo, hyvään seksiin kuuluu jo se että se alkaa jo ensimmäistä kosketusta (molemmilla osapuolilla). Henkisesti oikeaan suuntaan energiaa ammentavat ajatukset läsnä (voidaan kutsua kai himoksi, haluksi yms.).

      Vastaan ottaavuus, on valmis seksiin niin henkisesti kuin myös fyysisesti.
      Rajotteita monilla on, joten ei seksuaalisuuden fyysiseen ominaisuuteen voi pelkästään keskittyä. Nautinnot lähtevät aivoista ja tunnetiloista.

      Läheisyys, oikea tunnelma. Tämä on tärkeää, pitkitetty esileikki on ihan hyvä vaihtoehto. Tilanteen mukaan eläminen, aistit molemmin puolin valmiita fyysiseen läheisyyteen.

      Itse fyysinen osuus, plääh. Ilman henkistä yhdenmukaisuutta hommahan on mitä on...ei sellaista kukaan kai oikeasti kaipaa?!

      Esileikeistä ja muusta ei nyt kannata edes kirjoittaa. Yksilökohtaisia eroja siinä mistä kukin pitää ja kiihottuu. Hyvään seksiin ei kuulu pelkkä akti, kokonaisuus on monimutkaisempi. Henkinen yhteys tärkeintä, olkoon sitten sekopäistä "ilman sitä olet minun ajatusta" tai romanttista, johon tuo tunne kuuluu.

      Hankalaa, niin tilanne ja tapauskohtaista "mikä tuntuisi olevan hyvää ja mikä ei".
      Oma tunne kun tekee paljon muutoksia, ei vain vastapuoli.

      AV

    • Anonyymi00024

      Tai, hyvä seksi on sellaista missä vastapuolen läheisyys ja kosketus tuntuvat sietämättömän hyvältä. Niin hyvältä että haluaa laueta tahtomattaan ennen aikojaan.
      Tuolloin se henkinen puolikin olisi läsnä.

      AV

    • Anonyymi00028

      Orgasmi. Voi kuule.

      • Anonyymi00029

        Allekirjoitetaan!

        Pitääkö tehdä aloite eduskuntaan?


    • Anonyymi00030

      Ei ole keksiä

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      42
      3047
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      45
      2867
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      50
      2495
    4. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      47
      2297
    5. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      30
      2081
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      58
      1840
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      45
      1749
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      38
      1600
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      46
      1525
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1361
    Aihe