Järkyttävä työpaikka on Norelco. En suosittele kenellekään hakemaan sinne, en edes kesätöihin – lähes mistä tahansa muualta löytyy parempi vaihtoehto. Yrityksen suuri henkilöstön vaihtuvuus ja laajalti tunnetut huonot kokemukset puhukoon puolestaan. Pelolla johtaminen yms. arkipäivää, lista on loputon. Toivottavasti lähtisi kauas pois häiritsemästä työntekijöitä ja imemästä verorahoja tukien muodossa
Varokaa tätä
Anonyymi-ap
4358
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei siellä onneksi kukaan kauaa viihdy. Missään muualla ei yhtä myrkyllistä ilmapiiriä
onko siellä miten huono se ilmapiiri? ja tuleeko palkat ajallaan ja oikein maksettu? ihme nyky suomessa että tälläisiä työpaikkoja on vieläkin, eikö jumalauta saada työpaikat sellaiselle mallille että kaikilla on hyvä tehdä töitä!
Suoraan sanoen järkyttävä. Johtoportaasta alkaen lähtee suoraa/epäsuoraa työntekijöiden uhkailua, utelua, vähättelyä, selän takana puhumista yms. Henkinen väkivalta, vähättely, jatkuva negatiivinen palaute ja välinpitämättömyys täysin hyväksyttävää ja arkipäivää tässä puljussa. Ongelmat olleet vuosikymmeniä täällä.
Varsinkin kun työnjohtajanakin on JP täysin osaamaton natsi rotta
perseen nuolija pahimmasta päästä