Umk voittaja karmea kuraa

Anonyymi-ap

Biisi on huono tai karmea sekametelisoppa. Koko juttu seisoo esiintyjien varassa joka muistuttaa taitoluisteluparia. Pari ei ole ennen ollut missään tekemisissä toistensa kanssa ja sekin näkyy teennäisenä.

4

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Joo, kaksi aivan järkyttävän upeaa esiintyjää ja nyt sitten vielä samassa biisissä. Kuinka keskeneräinen tuo show muulta osin oli? Täytyi olla. Jotenkin sekava sisältö valtavine tunnekuohuineen ja sanoineen.

    • Anonyymi00002

      Tämä on todella hyvä biisi

    • Anonyymi00003

      Jos vain ne tummat ninjat saadaan pois niin show etenee luonnollisesti. Eikö he näy yleisölle, että sìis mikä kumman haamujoukkue lavalla kiertelee.

    • Anonyymi00004

      Melodifestivalen voittaja oli vielä karmeampi. Biisiä on moitittu kopioiksi vuoden 2006 kappaleesta Everytime we touch.

      Harvempi on huomannut, että myös syntikkariffi ("rave-osuus") on lähes suora kopio ysäri-tranceklassikosta Paragliders (1994, löytyy esim. The Secret Life of Trance III -kokoelmalta). Syntikkariffin alkaessa lähinnä myötähäpeä Ruotsia kohtaan on syvä, kun Paragliders soi euroviisufinaalissa päälavalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      78
      1396
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      112
      1335
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      18
      1100
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      21
      996
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      114
      868
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      863
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      17
      793
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      777
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      40
      667
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      652
    Aihe