🇺🇸🇸🇦🇮🇷| Näyttää siltä, että Yhdysvallat evakuoi ilmavoimiensa säiliöalukset Saudi-Arabian tukikohdastaan.
Nämä säiliöalukset olivat tukeneet pommihyökkäyksiä Iraniin, ja nyt ne on evakuoitu Eurooppaan Prince Sultanin lentotukikohdasta.
Evakuointi tapahtui sen jälkeen, kun tukikohtaan oli tehty voimakkaita hyökkäyksiä viime yön aikana.
Yhdysvallat evakuoi ilmatankkerinsa tulen alta
9
145
Vastaukset
Siis ilmatankkauskoneet vai säiliöalukset? Edelliset lentää ja jälkimmäiset ui.
- Anonyymi00001
🇺🇸🇸🇦🇮🇷Paska käännös, tarkoittaa lentokoneita
- Anonyymi00002
Anonyymi00001 kirjoitti:
🇺🇸🇸🇦🇮🇷Paska käännös, tarkoittaa lentokoneita
Sama se käännöksille. Kohta jenkkien on evakuoita mitä käteen jää ja häivyttävä häntä koipien välissä melkoisen pian.
Anonyymi00002 kirjoitti:
Sama se käännöksille. Kohta jenkkien on evakuoita mitä käteen jää ja häivyttävä häntä koipien välissä melkoisen pian.
Semmosta se on, kun demokratia yhä toimii jotenkin Jenkkilässäkin. On pakko ajatella, mikä on kansan palaute, jos poikia alkaa palata sinkkiarkuissa kolmenumeroisin luvuin.
Moskovan diktaattorilla ei ole ollenkaan näin ikäviä huolia. Kansalta ei siellä kysytä, eikä muutama sata tuhatta ulkomailla kaatunutta omaa poikaa muutenkaan ole kovia aikoja aina eläneelle venäläiselle erityisen paljon, semminkin kun tienasivat perheelleen sen maan mitoissa hyvät rahat.- Anonyymi00003
Repe_RuutikaIlo kirjoitti:
Semmosta se on, kun demokratia yhä toimii jotenkin Jenkkilässäkin. On pakko ajatella, mikä on kansan palaute, jos poikia alkaa palata sinkkiarkuissa kolmenumeroisin luvuin.
Moskovan diktaattorilla ei ole ollenkaan näin ikäviä huolia. Kansalta ei siellä kysytä, eikä muutama sata tuhatta ulkomailla kaatunutta omaa poikaa muutenkaan ole kovia aikoja aina eläneelle venäläiselle erityisen paljon, semminkin kun tienasivat perheelleen sen maan mitoissa hyvät rahat.Voi poika parkaa, Venäjällä on palkkasoturit sodassa, ne tietää riskit, joten oma syy, ei Putinin. Putin vaan tarjoaa hyväpalkkaista hommaa, jossa on isot riskit, ota tai jätä.
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Voi poika parkaa, Venäjällä on palkkasoturit sodassa, ne tietää riskit, joten oma syy, ei Putinin. Putin vaan tarjoaa hyväpalkkaista hommaa, jossa on isot riskit, ota tai jätä.
Voi poika parkaa sanoessani tarkoitin siis Venäjän sotilaita. Eihän niille raukoille kerrota totuutta rintaman kauhuista. Kun tajuavat on jo liian myöhäistä.
- Anonyymi00005
Lyhyen oppimäärän apukoulu kursseillako noin opetettiin?
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Lyhyen oppimäärän apukoulu kursseillako noin opetettiin?
Niin. alukset ui, sanos opettaja sielä iankaikkisen vanhas apukoulus.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Niin. alukset ui, sanos opettaja sielä iankaikkisen vanhas apukoulus.
Venäjällä sentäs jotain saadaan aikaiseksi. Ja parempi se on tuhatkin kaatunutta päivässä kun ei tartte karkuun luikkia. Jenkkien peli menetettiin silloin kun puuvilla plantaasin ja wall streetin porukat sekoittuivat keskenään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2382709- 1011144
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221098Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581005Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717917- 63851
- 41827
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto238815- 128806