Niin mitä merkitystä on sillä, onko sähköauton keskimääräinen kulutus 15-, vai 20 kWh sataselle. Eihän tuo 5 kWh maksa kotilatauksessa juuri mitään.
Jos rangella ei ole merkitystä
20
471
Vastaukset
- Anonyymi00001
Sillä on merkitystä myös auton painoon, renkaiden ja nivelien sekä tiestön kulumiseen.
- Anonyymi00002
Katso UKRAINAA.
Näetkö sähköautoja ?
HÄH ?
Polttiksella jostain ihmeen syystä ajelevat.
Voitko arvata miksi ?
Vastaus: vladimir kuolema.- Anonyymi00017
Ukrainaan on haalittu sähköautoja heti sodan alusta. Ne ovat olleet siviileille ainoita autoja, joilla pääsee liikkumaan. Eli KYLLÄ.
- Anonyymi00018
"Norjasta viedyistä käytetyistä sähköautoista peräti 80 prosenttia on päätynyt viime vuosina Ukrainaan, kertoo Norjan autoliiton äänenkannattaja Motor."
https://www.is.fi/autot/art-2000011735972.html
Eli et voi enempää olla väärässä!
- Anonyymi00003
On sillä vähärahaiselle tosi iso merkitys.
- Anonyymi00004
Aivan ja kun niitä 5kWh latauksia tulee vuodessa vaikkapa 150 kertaa.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Aivan ja kun niitä 5kWh latauksia tulee vuodessa vaikkapa 150 kertaa.
Jep, tekee vuodessa suunnlleen satasen eli max. 27 senttiä/päivä.
- Anonyymi00006
Kun otetaan latauskulujen lisäksi uuden sähköauton vuotuinen arvonaleneminen, ajoneuvovero, sekä liikenne- ja kaikenvaravakuutus, niin alkaa jo mietityttää olisiko sittenkin ollut viisaampaa laittaa nekin rahat vaikkapa Dubain matkaan.
- Anonyymi00007
Anonyymi00005 kirjoitti:
Jep, tekee vuodessa suunnlleen satasen eli max. 27 senttiä/päivä.
Satanen on iso raha köyhälle
- Anonyymi00008
Anonyymi00006 kirjoitti:
Kun otetaan latauskulujen lisäksi uuden sähköauton vuotuinen arvonaleneminen, ajoneuvovero, sekä liikenne- ja kaikenvaravakuutus, niin alkaa jo mietityttää olisiko sittenkin ollut viisaampaa laittaa nekin rahat vaikkapa Dubain matkaan.
Entäpäs sähköauton korjaukset ja rengas kustannukset. Painava auto syö renkaita ja myös niveliä.
- Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
Entäpäs sähköauton korjaukset ja rengas kustannukset. Painava auto syö renkaita ja myös niveliä.
8700 km niveleitä rupesi menemään kartaanista,ostin ne Tamgearilta enkä Motonetistä kun eivät vastanneet puhelimeeni.
Palstavahti Kuopiosta
- Anonyymi00009
3 vee kokemuksella matkailuaton rengas ja huoltokulut ovat isomat ja ***keleen paljon.
- Anonyymi00013
Ei ole jos ajaa matkailuautolla vain heinäkuussa kaksi viikkoa.
- Anonyymi00014
Niin ja täysperävaunurekan rengas-ja huoltokustannukset on vielä isommat!
- Anonyymi00019
Anonyymi00013 kirjoitti:
Ei ole jos ajaa matkailuautolla vain heinäkuussa kaksi viikkoa.
Tuurissa ja suviseurareissulla varmaan.
- Anonyymi00011
Käyttövoimalla ei ole mitään väliä jos ei ole rumatikkiä.
- Anonyymi00012
Rumatikki lisää viihtyvyyttä Elnakkiini ja lisää ajankulua.
Palstavahti- Anonyymi00015
Rumatikki lisää elnakin vetoisuutta. Flunssa heinäkuun helteillä.
- Anonyymi00016
Henkilöauto jos on sähköauto niin siinä ei ole portapottaa ja kuulua kyljessä mistä saa portapotan ulos.
- Anonyymi00022
Minä oon reissussa ei oo elnakki, on vielä huonompi mutta ei sentään voorti.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718