Alkanu käymään raskaaksi puolison puhumattomuus..Ei puhu mulle mutta ei puhu myöskään lapsille. Illat makkaa kännykällään. Meillä on kissoja joille puhuu enemmän..Harrastan huonekasveja sekä kylvän puutarhaa varten kasveja..Puoliso om kasveistani aika usein huolissaan,seuraa niitä ja saattaa huomauttaa jos joku kasvi on kuiva jne Pari kertaa joku kasvi on mulla pudonnut lattialle jolloin mies on saanut raivarin ja huutanut miten kohtelen elävää kasvia . Kuulostaa hassulta mutta on totta että mies hiomioi enemmän eläimiä ja kasveja kuin minua ja lapsiamme. Jopa lapset sanovat asiasta aika ajoin. En ymmärrä mistä on kyse. mua ja lapsia kohtaan käyttäytyy kuin olisimme huonelaluja/näkymättömia tai vastaavasti jollain tapaa riesa. Eläimille puhuessa ääni muuttuu lempeäksi,silittää niitä ja huolehtii.
Lqpset eivät enää juurikaan puhu isälleen koska rraktio on aina arvaamatom. Useinkin ärsyyntyy normaalista puheesta. Lapset åuhuvat että pelkäävät isää. Ei kuitenkaan ole fyysisesti väkivaltainen mutta se henkinen. Se leijuu aina se painostava ja varpeillaan olo kun puoliso on kotona.Onko kellää vastaavaa kokemista? Kodin ulkopuolella häntä pidetään leppoisena ja käsistään kätevämä miehemä joka on kiltti.
Puhumattomuus parisuhteessa
6
269
Vastaukset 6
- Anonyymi00001
Sairaus on tavoittanut. Silloin menee voimat ja yrittää hakeutua sinne missä voi olla. On kärttyinen. Ei ole sinulle miestä eikä lapsille isää.
- Anonyymi00002
Parin ensimmäisien vuosien jälkeen alkoi.ollut kymmenisen vuotta käytös tuollaista.
- Anonyymi00006
Anonyymi00002 kirjoitti:
Parin ensimmäisien vuosien jälkeen alkoi.ollut kymmenisen vuotta käytös tuollaista.
Vai niin että olet sitten 10 vuotta tuolllaista sietänyt ja altistanut myös lapset tuollaiselle käyttäytymiselle. HIeno vaimo ja äiti...!?
- Anonyymi00003
Tuo on henkistä väkivaltaa. Jättää jäljet lapsiin.
-kokemusta - Anonyymi00004
No voi että.
- Anonyymi00005
Varmaan luistaa hihna päässä, kannattaa ohjata tahdon vastaiseen hoitoon ja ottaa joku hyvin varusteltu afrikkalainen herrasmies rakastajaksi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851186
- 73952
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut168910- 57690
Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.183652Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t157646Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su245625Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t4616- 43615
- 30602