Puhumattomuus parisuhteessa

Anonyymi-ap

Alkanu käymään raskaaksi puolison puhumattomuus..Ei puhu mulle mutta ei puhu myöskään lapsille. Illat makkaa kännykällään. Meillä on kissoja joille puhuu enemmän..Harrastan huonekasveja sekä kylvän puutarhaa varten kasveja..Puoliso om kasveistani aika usein huolissaan,seuraa niitä ja saattaa huomauttaa jos joku kasvi on kuiva jne Pari kertaa joku kasvi on mulla pudonnut lattialle jolloin mies on saanut raivarin ja huutanut miten kohtelen elävää kasvia . Kuulostaa hassulta mutta on totta että mies hiomioi enemmän eläimiä ja kasveja kuin minua ja lapsiamme. Jopa lapset sanovat asiasta aika ajoin. En ymmärrä mistä on kyse. mua ja lapsia kohtaan käyttäytyy kuin olisimme huonelaluja/näkymättömia tai vastaavasti jollain tapaa riesa. Eläimille puhuessa ääni muuttuu lempeäksi,silittää niitä ja huolehtii.
Lqpset eivät enää juurikaan puhu isälleen koska rraktio on aina arvaamatom. Useinkin ärsyyntyy normaalista puheesta. Lapset åuhuvat että pelkäävät isää. Ei kuitenkaan ole fyysisesti väkivaltainen mutta se henkinen. Se leijuu aina se painostava ja varpeillaan olo kun puoliso on kotona.Onko kellää vastaavaa kokemista? Kodin ulkopuolella häntä pidetään leppoisena ja käsistään kätevämä miehemä joka on kiltti.

6

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Sairaus on tavoittanut. Silloin menee voimat ja yrittää hakeutua sinne missä voi olla. On kärttyinen. Ei ole sinulle miestä eikä lapsille isää.

      • Anonyymi00002

        Parin ensimmäisien vuosien jälkeen alkoi.ollut kymmenisen vuotta käytös tuollaista.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Parin ensimmäisien vuosien jälkeen alkoi.ollut kymmenisen vuotta käytös tuollaista.

        Vai niin että olet sitten 10 vuotta tuolllaista sietänyt ja altistanut myös lapset tuollaiselle käyttäytymiselle. HIeno vaimo ja äiti...!?


    • Anonyymi00003

      Tuo on henkistä väkivaltaa. Jättää jäljet lapsiin.
      -kokemusta

    • Anonyymi00004

      No voi että.

    • Anonyymi00005

      Varmaan luistaa hihna päässä, kannattaa ohjata tahdon vastaiseen hoitoon ja ottaa joku hyvin varusteltu afrikkalainen herrasmies rakastajaksi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      319
      1761
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1264
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1257
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      133
      1136
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      74
      883
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      84
      843
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      823
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      117
      777
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      770
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      716
    Aihe