https://www.puutarha-artikkelit.fi/artikkelit/neidonhiuspuu-suomessa/
ja jossain vaiheessa yksi niistä istutetaan Helsinkiin ja loput todennäköisesti siirtyvät vaiheittain suurempiin ruukkuihin, sillä ykösvyöhykkeen pohjoispuolella niiden selviäminen talvesta on hyvin epätodennäköistä.
Neidonhiuspuut ovat erittäin vanhaa kasvisukua ja ensimmäiset niistä elivät jo dinosaurusten aikaan.
Kiinassa on yksilöitä, jotka ovat yli 3000 vuotta vanhoja ja valtavan paksuja.
Minulla on muutama noita ruukuissa
14
195
Vastaukset
- Anonyymi00001
Jep. Yks istutettiin suomi24aan, yks Iltalehteen ja yks kerronko minne? -sivu
buddy-love: "Minulla on muutama noita ruukuissa"
Huono tapa pitää noitia ruukuissa, täysin hylättävä, ei silleen saa tehä. Päästä nyt ainakin pääsiäisenä pois. -exKynis.miKasvienvapautusrintamalta on tosiaan tullut uhkaava kirje, mutta toistaiseksi olen pyrkinyt olemaan huomioimatta sitä.
- Anonyymi00002
NOita pidetään häkissä, ei ruukussa. Se vielä särkee sen ruukun ja karkaa sinulta.
Ehkä toisiaan hankin jonkin lintuhäkin noiden ympärille, sillä koskaan ei voi olla liian varovainen.
- Anonyymi00005
Noitia ruukuissa? Kasvamassa?
Pikkunoitia ruukuissa, kuuloistaa aika pelottavaLLE.Aion vaatia, että ne noituvat täällä valtavan remontin tehdyksi ja että aloittavat katoista.
- Anonyymi00006
Jaahas. Taas Tanhua K2:lla.
-pellettiä - Anonyymi00007
Ei noitia saa tunkee ruukkuihin jumiin 😠🧙🏻🪄🍫😡
Mummielestä soon niille ihan oikein. Noidat ku on hyvin haitallisii. Kyöpelit on kertonu, kunne vietti auvosta elämää Kyöpelivvuoressa, nii noidat tunkeutu sinne kissanpissalta haisevine luutineen ja eltaantuneine kahvinpuruineen.
Ja sit ne piti semmosta meteliiki, et kyöpelien tartti ettii uuet asumukset autiotaloista ja parkkiluolista. 👻
- Anonyymi00008
buddy muuten kun lupasin kai sinulle grafiikkajuttuja niin eräs peli olisi... melko valmiskin jo eli siis voisit tehdä grafiikkoja... von lähettää sitten koko softankin sitten niin mihin voisit laittaa kuvia itse, pohjat valmiina...
Sit ilosta asiaa. Mun ystävä banskukärpäne (🪰suurennettu kuva) on palannu talviunelta, ja nysse pomppii ilosesti tässä tietokoneruudulla. Kyl mää oon kaivannukin sitä, ku mää en ite ota talviksii.
Mää sain nukkumisest ihan tarpeeks, ku piti vossiilina vetää lonkkaa 66 miljoonaa vuotta, enneku mut sit taas elvytettiin.- Anonyymi00009
kielivänkyröitä... kun itse aina käyttöjärjestelmässä valitsen: writing language: Finnish, keyboard: Finnish, mutta sitten käyttöjärjestelmän käyttökieli on: English (American), EN-US.
- Anonyymi00010
buddy niin ajattelin kun tyttöjen kanssa juttua tuota peliä suunnitellessa että sinulla voidi olla näkökulmaa kuviin... siis älä käsitä väärin, siis niin nooh.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2922462Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1412238Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132058- 1711560
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381267Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193888- 85886
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 52684
