Mikä lahko kyseessä? Ei ainakaan raamatullinen.

Mikä äärivihalahko lienee kyseessä, joka on lähettänyt edustajansa tälle palstalle apostoli Paavalia päivästä päivään, vuodesta vuoteen herjaamaan?
Ainakin se on erittäin aggressiivinen ja vihamielinen lahko joka tapauksessa.
Ei varmasti ainakaan mikään kristillinen kirkko ole kyseessä.
167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ääriliikkeitä nousee lopun aikoina. Heillä ei ole Jumalan Henkeä. Päinvastoin niissä vaikuttavat demonit, jotka laittavat herjaamaan suut vaahdoten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mikä äärivihalahko lienee kyseessä, joka on lähettänyt edustajansa tälle palstalle apostoli Paavalia päivästä päivään, vuodesta vuoteen herjaamaan?
Ainakin se on erittäin aggressiivinen ja vihamielinen lahko joka tapauksessa.
Ei varmasti ainakaan mikään kristillinen kirkko ole kyseessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu